Wpis z mikrobloga

Wy nawet nie wiecie jak banki mają rozwinięte monitorowanie przelewów. Jeśli w tytule występują słowa klucze to od razu jest to weryfikowane przez analityków. Tutaj jak widać wystąpiły 3 razy te same i nastąpiła automatyczna reakcja, czyli sprawdzenie osoby i poinformowanie, że takie zabawy mogą być problematyczne.
  • Odpowiedz
@Eyan: zawsze gdy kuplom oddaję jakieś długi, składki to wpisuje jakieś bezbekowe tytuły przelewów typu oddaję za kokę hasz i dziwki
  • Odpowiedz
@Eyan: U mnie koledzy się świetnie bawili wysyłając mi przelewy "za obciąganie" "za ruchanie" "za dymanko" a ja potem podczas kontroli podatkowej firmy dostałem oficjalne pismo z US bym poinformował o co chodziło z tymi przelewami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mój ziomeczek raz wysyłał przelew i w tytule dał OLX. Pani z banku zadzwoniła do niego czy jest pewny, czy sprawdził czy wszystko z aukcja jest okej
  • Odpowiedz
Tak bo Pano Halina z banku księguje takie przelewy ręcznie i czyta tytuły :)


@krampus0101: myślisz że ustawy o przeciwdziałaniu terroryzmowi to na czym się opierają jak nie na intensywnym monitorowaniu sieci za pomocą algorytmow. (W tym deep webu czyli np. tytułów transakcji bankowych)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@McKeyPL: @krampus0101: @Eyan: To nie musi być duża kwota. Ziomal przelewał stówkę z tytułem "za dziwki i koks" i bank zablokował konto. Musiał iść następnego dnia do placówki powiedzieć, że to żart.

@Ofkors_pl: mam tak ustawiony tytuł przelewu do kumpla od lat, i jakoś nikt nigdy nic nie zrobił
  • Odpowiedz