Wpis z mikrobloga

Tak bo Pano Halina z banku księguje takie przelewy ręcznie i czyta tytuły :)

Czasy pani Haliny już się dawno skończyły a banki się rozwinęły.
  • Odpowiedz
@ostiumUrethraeExternum: widocznie „zaświecił” im się to zweryfikowali. Prawdopodobnie kolejnego telefonu i problemów by nie było, ale tego nie wiemy, bo nie wiadomo, jaki to był bank. Znam też historie i to z mBanku, że chłopaki mieli problem z jakimś komunikatorem ale mieli swoje numery kont to słali sobie przelewy po 1 grosz i w tytułach słali wiadomości. Po paru takich przelewach też dostali telefon z banku, że system elixir to
  • Odpowiedz
@Eyan latami oddawałem wspolokatorowi moja cześć czynszu przelewami zatytułowanymi "na bomby dla Osamy" i nic się z tego powodu nie stało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@ostiumUrethraeExternum: No to witam kolegę z branży. Może wy tego nie macie, ale ciekawi mnie jak spełniacie normę PSD2 i ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu bez takich filtrów.


@McKeyPL: świetne zabezpieczenie dzięki tej normie, przecież każdy przestępca przyznaje się do tego co robi w tytule przelewu xD wcale nie używają komunikatorów szyfrujących wiadomości

Swoją drogą, mój znajomy zapłacił kiedyś przelewem za taksówkę, a potem okazało
  • Odpowiedz
znajomym zawsze tytułuję przelewy w głupi sposób, są przekleństwa, rymowanki, jeszcze nie było problemu ale znajomy martwił się jak składał wniosek o hipotekę bo inni też robią głupie tytuły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@McKeyPL: Dokładnie. Robiłem w banku X i nawet rozmowy z konsultantami są monitorowane. Speech analytics i na podstawie słowa, które wystąpi jest wrzucana kategoria. Na przykład jest kategoria Samobójstwo.
  • Odpowiedz
@Fighter_forGlory: czasami na jednej ogromnej grupie na fb rozmawiają o swoich zawodach czy nawet stricte bankach i często widziałam posty pracownic, które mówiły że się kontaktowały w tej sprawie. Ale częściej ten temat był poruszany przy np. staraniu się o kredyt. Wyciągi na stole i z każdego takiego tytułu tłumaczyć się.
  • Odpowiedz