Wpis z mikrobloga

Ten piękny utwór puszczony w audycji radiowej spowodował ogólnopolską nagonkę ze strony środowiska artystycznego na jej autora, ponieważ został uznany przez nich jako antysemicki.

Artyści twierdzili, że taka sztuka powinna być cenzurowana w przestrzeni publicznej a w ramach zemsty na autorze audycji próbowali bojkotować powołanie go na stanowisko dyrektora CSW.

To jest prawdziwa wolność po nowemu, koszmar który zwykłym ludziom przygotowuje #lewica #neuropa

Gdzie tu #antysemityzm ?

#kaczmarski #bekazlewactwa #bekazneuropy #zydzi #bekazpodludzi
albowutkaalbo_buk - Ten piękny utwór puszczony w audycji radiowej spowodował ogólnopo...
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@albo_wutka_albo_buk: no znalazłem, półgębkiem na niezależnej jest wspomniane ze jakiś typ z krytyki politycznej wrzucił tam antysemityzm, nawet nie cytując jego wypowiedzi a tylko mówiąc że tak powiedział. Samemu Bernatowiczowi można wiele innych rzeczy słusznie zarzucić więc to że protestowali przeciwko niemu mnie nie dziwi. W tamtej audycji do której się odnosisz - inne osoby też atakowały ta piosenkę Kaczmarskiego jako antysemicka czy robił to tylko ten autor z KP? Nie
Tag #kaczmarski nigdy nie powinien był znaleźć się obok politycznych tagów. #!$%@?ć.


@Ravan:

XDDDDDDDDD

Tradycyjnie, nie wciągamy polityki do sztuki, chyba że ma się na nazwisko Janda, Sthur, Ostaszowska albo Tokarczuk to bardzo proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kaczmarski wydał masę utworów o politycznym wydźwięku, ale lewusów z Tobą włącznie boli dupa, że był wybitny i nie po jedynej poprawnej stronie ( ͡° ͜ʖ ͡
@albo_wutka_albo_buk: XD, sugerujesz, że Kaczmarski był prawicowcem? Nie, pisał równo o wszystkich grupach w polityce, ironicznie i poważnie, artystycznie, metaforycznie i dosłownie, a używanie jakiejkolwiek jego piosenki do krytykowania prawicy, lewicy, żydów, komunistów, to jest jak naplucie na jego grób i każdy bardziej zagorzały fan Kaczmarskiego ci to powie. Wiesz, że są piosenki, które można byłoby wykorzystać do wyśmiania konserwatyzmu? Albo piosenki które otwarcie wyśmiewają szeroko rozumianą "polskość". I to bardzo
@albo_wutka_albo_buk: nie mogę kierować twoimi działaniami, ale sprowadzanie twórczości Kaczmarskiego do "jechał po lewakach i komuchach czyli dzisiejszej neuropie" i politycznych wojenek to jak naplucie mu w ryj i osranie całego dorobku artystycznego. Widać dla niektórych sztuka Kaczmarskiego to jak rzucanie pereł przed wieprze.

Zostały jeszcze pieśni. One

Już, chcę czy nie chcę, nie są moje.

Niech cierpią los swój - raz stworzone

Na beznadziejny bój z ustrojem.

Sczezł ustrój, a