Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #kuchnia #rtv #agd

chciałbym zasięgnąć opinii ludzi którzy trochę gotują.

otóż potrzebuje kupić 2 urządzenia, piekarnik i mikrofalę. Z mikrofali dużo korzystam, codziennie praktycznie. Co do piekarnika to moja dziewczyna czasem coś piecze.

I tak o to znalazłem urządzenia w stylu piekarnika z mikrofalą, są one droższe ale tańsze niż piekarnik + mikrofala osobno (wbudowane)

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Użytkujecie takie combo? ogólnie niektóre tańsze słyszałem że są słabsze i nie dopiekają spodów np. ciast.

Do pizzy i tego typu rzeczy mam effeuno więc luźno, tu chodzi o jakieś ciasta, serniki, bułki itd.

czytałem wiele dobrego o CMG6764B1 BOSCH i tym jestem zainteresowany.
WujekRada - #gotujzwykopem #kuchnia #rtv #agd 


chciałbym zasięgnąć opinii ludzi któ...

źródło: comment_1603217983ibKGT9rJg03F5odgJXP0vR.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@WujekRada: moje luźne przemyślenia, mam nadzieję, że pomogą: sam nie użytkuję, ale widzę teoretyczne wady: wyobraź sobie, że coś pieczesz lub skończyłeś piec, musisz czekać, aż wystygnie, żeby móc skorzystać z mikrofali. Z drugiej strony: piekę dużo chleba i go zamrażam, do odmrażania chleba nie ma lepszej funkcji, niż mikrofala + gorące powietrze
  • Odpowiedz
@WujekRada: brytfanki, garnka rzymskiego, garnka do duszenia warzyw - jak jeden z tych baniaków wstawię to już nie mogę np. wrzucić blaszki z czymś do dopieczenia. Nie pasuje mi rozmiar, przez to też ma tendencję do przypiekania rąk/palców/dłoni :(. Gdyby był standardowego rozmiaru piekarnika to byłabym ukontentowana :)
  • Odpowiedz
@LadniePieknie: wiadomo że nie warto odgrzewać kotleta. Ale jest sporo dobrych zastosowań dla mikrofali, również w profesjonalnej kuchni. Przy odgrzewaniu sosów, zupy czy rzadszego gulaszu nie poczujesz żadnej różnicy. Po za masłem można też topić / temperować czekoladę. Suszyć zioła. Ugotować na szybko ziemniaki. Podgrzać talerze czy odbrylić cukier.
  • Odpowiedz
@WujekRada: Ja odradzam. Tak jak powiedział ktoś wyzej. Lepiej mieć dwa urządzenia i nie czekać aż jedno skończy żeby moc użyć. Po drugie za ta sama kwotę dostaniesz dwa lepsze jakościowo urządzenia
  • Odpowiedz