Wpis z mikrobloga

To jest po prostu absurd. Taka pomoc finansowa powinna wejść od razu w momencie zamknięcia siłowni. Natomiast oni łaskawie będą to dopiero przygotowywać.
Nie ma najmniejszych szans, żeby państwo było w stanie w 100% zrekompensować straty poniesione przez siłownie. Wątpię, żeby to było 90%, czy nawet 80%.
Po prostu nie ma na to pieniędzy.
https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-otwarcia-branzy-fitness-nie-bedzie-moga-liczyc-na-pomoc-fina,nId,4804358
#mikrokoksy
  • 12
  • Odpowiedz
  • 2
@Primusek
"Pomoc" dla mikroprzedsiębiorstw działających w branży pewnie też będzie porażająca - 2k postojowego/msc jak ostatnio i pożyczka 5k która po wniosku składanym w marcu, przyszła we wrześniu xD
  • Odpowiedz
@Primusek: nie państwo tylko Ty, albo twoi starzy dzbanie.
Ja nie mam zamiaru płacić za karnet kiedy nie używam siłowni, lub płacić za niego dwa razy, ani osoby, które nie chodza na siłownię nie chcą na pewno za nią płacić.
  • Odpowiedz
@feber: ani nie moja, niech się odjebią od prywatnych interesów, żebym ja za debilizm płacić nie musiał. #!$%@? mnie jeszcze ta retoryka.

"Państwo sfinansuje" "Państwo da", "pomoc od państwa", od kiedy to państwo ma swoje pieniądze?
  • Odpowiedz
@Primusek: Niech mi zrekompensują tygodnie, miesiące poświęconego czasu i pieniędzy na karnet, żarcie. Bo nadrabianie siły zajmuje długo.
  • Odpowiedz
@Primusek: Bo powielasz retorykę, przez która ludzie są głupsi.
Państwo nie może niczego ani finansowac, ani pomagać finansowo, bo nie ma swoich pieniędzy. Trzeba to podkreślać, bo potem wybory wygrywają ci, którzy obiecują jak największy socjał, a ludzie nie kumają skąd biorą się piniądze na ich zasiłki i inne gówna.
  • Odpowiedz
@Skogyr: Jednak wychodzi kto tutaj jest dzbanem. Odszkodowanie, a socjal w postaci finansowania, czy dofinansowania to dwie różne sprawy.
Jeśli państwo coś zamyka to musi wypłacić odszkodowanie. I taki jest sens mojego wpisu. Używam słowa zrekompensować.
Tutaj nijak ma się retoryka o niskich i prostych podatkach oraz państwie minimum, ponieważ nie mówimy o "wspieraniu" gospodarki tylko o siłowym zamykaniu biznesów.
Państwo nie ma swoich pieniędzy, ale jednocześnie pieniądze, które nam zabierze
  • Odpowiedz