Wpis z mikrobloga

Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Logan, no to pośmiejmy się z fanów ogryzków xD Dziś hardware:

- peryskopowy obiektyw, Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro czy Xiaomi Mi 10 Ultra dzięki peryskopowym teleobiektywom generują optyczne przybliżenie 4- czy nawet 5-krotne względem aparatu głównego. W P40 Pro+ powiększenie jest prawie 9-krotne. iPhone 12 Pro Max ze swoim 64-milimetrowym teleobiektywem zostaje daleko w tyle

- wyższa częstotliwość odświeżania ekranu, wspomniane wcześniej flagowce z Androidem mają ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz (Samsung i Xiaomi) lub 90 Hz (Huawei). Nie jest to zresztą rozwiązanie zarezerwowane dla najdroższych modeli, bo równie płynne wyświetlacze można znaleźć w przystępniejszych smartfonach jak Samsung Galaxy S20 FE czy Xiaomi Mi 10T. iPhone ma... 60 Hz

- naprawdę szybkie ładowanie - Samsunga Galaxy S20 Ultra można ładować mocą 45 W. Huaweia P40 Pro z mocą 40 W. W przypadku Xiaomi Mi 10 Ultra jest to rekordowe 120 W. iPhonea można naładować... 20 W - jak sobie kupią, bo w zestawie ładowarki nie ma

- bezprzewodowe ładowanie zwrotne - popularne flagowce z Androidem można nie tylko ładować indukcyjnie, ale i wykorzystać do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń, np. słuchawek czy zegarków

- ekranowy czytnik linii papilarnych - w świecie Androida wyświetlacze z wbudowanymi skanerami odcisków palców można znaleźć nawet w dziesiątkach smartfonów ze średniej półki cenowej. W segmencie premium ze świecą szukać telefonów, które takiego rozwiązania nie mają

I jak się czujecie z przepłaconym, najnowszym telefonikiem, wyalienowani z nowoczesnych technologii ajfoniarze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://komorkomania.pl/39330,standard-ale-nie-u-apple-a-5-funkcji-ktorych-brakuje-w-iphonie-12-pro

#bekazapple #apple #iphone #android #huawei #xiaomi #xiaomilepsze
xandra - Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Loga...

źródło: comment_1603198475mT5V2F24KouSNG7hgm7thF.jpg

Pobierz
  • 313
  • Odpowiedz
@xandra: Najlepsze jest to, że Twój androidowy śmieszny zacinający się telefon dalej jest gównem które za rok trzeba będzie #!$%@?ć do kosza. Na szczęście mój iPhone dostaje wsparcie 5 lat od zakupu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@golagolagola: Napisałam wyżej, że mam 4 letni telefon, który śmiga jak nowy, #!$%@?ć do kosza to możesz za rok swojego srajfonika, bo Apple go spowolni przed premierą nowego modelu, albo bateria padnie xD Już zapomniałeś? https://spidersweb.pl/2020/02/apple-spowalnia-iphone-kara-francja.html Normalnie kreujesz alternatywną rzeczywistość jak TVPiS xD

@MrXavery: Btw, tutaj test w którym MacOS przegrywa we wszystkim na... MacBooku Pro xD
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=mac-win-linux2018#=1
  • Odpowiedz
@xandra: Ty masz naprawdę taki ból dupy ze to poezja xD i nie tłumacz się ze NO ALE CHCE PO PROSTU ZROZUMIEĆ CZEMU PRZEPLACAJOM
to jest typowy ból dupy xDDD essa
  • Odpowiedz
@pan_warell: Wszystko jest wolniejsze p0laczku cebulaczku i wszystko jest gorsze. MacOS jest ładny, fakt, a jeszcze ładniejszy jest Linux pod KDE czy Gnome z Compizem. I wiesz co? WSZYSTKO sobie można wyklikać, nie trzeba miliona płatnych apek do tego ;)

@MrXavery: To tylko reakcja na wczorajszy wpis, a raczej komentarze, wkleiłam wyżej.

@sulek1124: Boś technologiczny troglodyta :)
  • Odpowiedz
- Ukrywanie, lub usuwanie domyślnych aplikacji


@xandra: odchodziłem od Androida jak Samsung ogłosił że nie będzie kontynuował serii telefonów które lubiłem czyli seria A3. Skutecznie obrzydzili mi androida. Szukałem pomocy wśród bojówki androida na wykopie ale pomocy nie było. Ani nie można było zmienić mu systemu na androida one, ani nie można wgrać czystego a każda zmiana softu to utrata gwarancji. Nie chciałem tracić gwarancji na sprzęt ryzykując że ten soft
  • Odpowiedz
@xandra: I co z tych parametrow jak do stabilnosci systemu i wszystkich operacji na smartfonie, samsung lize jaja. A po dwoch latach hmmm? Z kwoty wyjsciowej 4k mozna go kupic za 500zl, sorry jak ktos sie interesuje na powaznie fotografia to kupuje lustrzanke i obiektyw rakiete.
  • Odpowiedz
@Tomsz1989: LOL, i co z tego że srajfon jest droższy, skoro 2 letni nie dorasta parametrami i technologią do tych nawet nowych z Androidem za parę stówek? Trzeba być skończonym snobem i pozerem, albo kompletnym ignorantem technologicznym, żeby się jarać przestarzałymi o parę lat srajfonami już w dniu premiery ;)
  • Odpowiedz
@xandra: no właśnie. Użytkownikom iPhone nie brakuje cyferek. Znaczy tych na koncie na pewno, ceny iPhone to skandal xD.

Ale płynność działania, rozwiązania systemowe, ekosystem, nikt tego nie ma tak dobrze zrobionego jak apple.

a pierodle telefon,ktory ma co 2 osoba za granica do s klasy XD


@bezprzypau: po pierwsze iPhone nie jest aż tak popularny, po drugie s klasa też ma swoich hejterów, po trzecie faktycznie takie porównanie to
  • Odpowiedz
@xandra: no ale co Ty za obrzydlistwo wysyłasz.

Ludzie kupują produkty apple, bo:
wszystko wygląda ładnie po wyciągnieciu z pudełka
płynnie działają
produkty są estetyczne
są przyzwyczajeni od lat do ekosystemu

Sam nigdy tego nie kupie, bo wolę #!$%@?ć hajs w błoto na samochody, karty graficzne czy wakacje xD, ale nie trzeba być geniuszem, żeby zrozumieć fenomen tej marki bez bólu dupska.
  • Odpowiedz
@aarahon: W Polsce srajfony ludzie kupują głównie na raty lub biorą w leasing, pomijając pozerów, którzy chcą zaimponować małolatom w Starbucksie xD W USA to po prostu zwykły średniak, taki dla nastolatek, ale nie dla p0laczków cebulaczków, byznesmenów januszy ¯\_(ツ)_/¯

płynnie działają

Core Animaton, taki framework, który udaje, że telefon czy MacBook jest szybki, dzięki zrzutom ekranu i różnym sztuczkom, co wcale nie przekłada się na jego faktyczną wydajność.
https://en.wikipedia.org/wiki/Core_Animation
@
  • Odpowiedz