Wpis z mikrobloga

Cześć, zrobiłem ostatnio darmową aplikację do snippetów na macOS. Można w niej tworzyć snippety z placeholderami (automatycznymi oraz ręcznie wpisywanymi), a także automatyzować niektóre rzeczy przy użyciu skryptów. Aplikację można wykorzystać do szablonów maili, fragmentów kodu, skryptów, a także do wykonywania powtarzalnych operacji na zaznaczonym tekście.

Snippety działa podobnie jak Spotlight. Wciskamy CMD + Shift + Space i pojawia się pasek do wyszukiwania.

Zapraszam do przetestowania, aplikacja dostępna za darmo na App Store:
https://apps.apple.com/pl/app/snippety-snippets-manager/id1530751461?mt=12

Feedback mile widziany :)

#apple #macos
Maxikq - Cześć, zrobiłem ostatnio darmową aplikację do snippetów na macOS. Można w ni...

źródło: comment_1603181427pdyx9y9voPV2PY6LhZDVjR.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirasKo-Kalwario: aktualnie aplikacja jeszcze nie jest open-source, ale rozwazam to. Ogólnie to Xcode, język Swift. Do UI można używać storyboardów lub SwiftUI. Bardzo jest to podobne do robienia aplikacji na iOS, tylko wydaje mi się, że jest trochę więcej zabawy. Bo więcej interakcji jest niż tylko tapanie i apka full screen :)
  • Odpowiedz
@Maxikq: jest to w czymkolwiek chociaż lepsze od SnippetsLab? Pytam, bo aplikacja tak specyficzna, że raczej targetem są programiści wiec argument w stylu "za darmo" to słaby argument szczególnie gdy SnippetsLab masz za 10usd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@asdfghjkl nie korzystałem ze SnippetsLab, z tego co widze z opisu to nie działa na zasadzie spotlighta i nic nie wspominaja o placeholderach ani o wsparciu dla skryptów (automatyzacji). Ich apka wygląda bardziej jak notatki z kolorowaniem składni, patrząc po screenshotach.

I nie tylko dla programistów, bo możesz też używać podczas pisania raportów, maili czy czegokolwiek w czym masz powtarzalne struktury/fragmenty. Równie dobrze możesz też używać jako bazę cytatów :p

PS.
  • Odpowiedz
tego co widze z opisu to nie działa na zasadzie spotlighta


@Maxikq: działa tak ;) Tzw SnippetsLab Assistant.
Zapytałem nie żeby zdyskredytować czy powiedzieć, że #!$%@?, ale żeby się dowiedzieć czy aby w czymś lepsze nie jest czy nie oferuje czegos przydatnego czego nie oferuje snippets lab.
Zerknąłem na szybko i mi tam brakuje grupowania w kategorii, folderów czy cos na wzór smart groups z ww. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz