Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@takiego: jest sens kupować książki do technologii, które tak szybko się rozwijają? Ja bym bardziej poszukał jakiś kursów, żeby ogarnąć podstawy, jakieś scenariusze, a potem grzebać w dokumentacji, bo i tak trzeba dokumentację znać na wylot zamiast polegać na niewiadomych blogach czy odpowiedziach ze stackoverflow
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@takiego: problem polega na tym, że wydanie książki zajmuje sporo czasu, więc uczysz się przestarzałego produktu, bo w życie wchodzą funkcjonalności które powodują że zmienia się sposób użytkowania. Miałem tak jak uczyłem się OpenShifta 3, który zdaje się nie miał jeszcze czegoś takiego jak service. Rozumiem czytać o czymś coś faktycznie się tak szybko nie zmienia, o samej metodologii DevOps, czy o pisaniu dobrego kodu, algorytmach itp. ale w życiu już
@shabangbinbash: I tak i nie, nigdzie nie napisałem, że szukam książki do totalnych podstaw. Założenia koncepcji konteneryzacji są spójne i tutaj nie ma przełomowych odkryć w krótkim czasie, różnią się metody realizacji, podejście, narzędzia itd. Wbrew pozorom da się napisać i wydać książkę uniwersalną, która nawet po kilku latach będzie nadal aktualna. Dokumentacja spoko, niby wszystko jest itd. ale problem polega na tym że jak próbujesz zrobić coś bardziej rozbudowanego to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@takiego: a cloud guru, możesz ścieżki Linux foundation zobaczyć pod certified kubernetws administrator, katacoda ma parę krótkich scenariuszy i sandbox, możesz próbować w chmurowisku czy jak to się nazywa. Ale tak naprawdę to są rzeczy gdzie jedziesz po szynach, jeśli wiesz po co jest kontener, to zbuduj sobie prosta aplikacje, czy nawet wystarczy obraz nginxa i dłub z dokumentacją. Wiem jak to brzmi, ale wiem po sobie i po innych, że