Wpis z mikrobloga

UWAGA UWAGA ROZPOCZĄŁ SIĘ KONKURS NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2020
https://sjp.pwn.pl/
ZAPRASZAM DO PODAWANIA SWOICH TYPÓW

Podaję swoją propozycję: Julka

Słowo podobne do wyrażeń "Janusz" i "Grażyna". Zwykle oznaczające młodą dziewczynę, która mówi dużo, a wie mało. Często skorelowane ze skrajnie lewicowymi poglądami i regularnym przesadnym dodawaniem słów angielskich do polskiej mowy (tzw. polenglish). Np: Dzisiaj w school miałam crazy idea about zmianie mojego wyglądu. Imo byłoby mi lepiej w black hair, ale moje koleżanki twierdza, że ładniej mi jako redhead.


WAŻNE INFO: UZASADNIENIA WARTO BY BYŁO PISAĆ NA POWAŻNIE, A NIE

lewaczka co nic nie wie o życiu


#julka #bekaztwitterowychjulek #sjp #mlodziezowesloworoku
Pobierz niochland - UWAGA UWAGA ROZPOCZĄŁ SIĘ KONKURS NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2020
https:/...
źródło: comment_1603122630cTmMoxepJjlvcEeZjepD9F.jpg
  • 35
@niochland: jak dla mnie wykop psuje faktyczny sens "Julki" i koniec końców, obróci się to jeszcze przeciw używającym tego słowa xd. Popieram walkę z tymi tępymi szlaufami, ale to poszło w złym kierunku.

"Julka" to typowa, młoda laska (liceum, studia) z wybujałym ego, nastawiona na ruchanie z Oskarkami, tinderówka z takim samym, jak każda w jej klasie makijażem, fryzurą i gaciami z wysokim stanem. Zainteresowania: netflix i imprezy.

A nie jakieś
Z julkami z twittera spotkałem się pierwszy raz na wykopie jakiś tydzień temu, ładne mi słowo roku.


@Antybristler: otóż to. Ostatnio to sprawdzałem, tzn. użyłem sformułowania "julki z twittera" wśród osób ok. 18 r.ż. i nikt nie wiedział o co chodzi.
Dziewczyna w wieku 15-23 lat, o poglądach często lewicowych i feministycznych, pisząca posty o charakterze niekiedy wręcz nienawistnym o mężczyznach (zwłaszcza białych i heteroseksualnych), kwestiach politycznych czy związanych z identyfikacją płciową. Bytuje zazwyczaj na Twitterze, gdzie posługuje się mieszanką języków polskiego i angielskiego, tzw. ponglisz. Często jest w stanie łączyć poglądy ateistyczne z wiarą w ezoterykę czy okultyzm, np. tarota. Uczennica liceum lub studentka kierunku humanistycznego, z stylu ubioru i wyglądu jak