Wpis z mikrobloga

Hej emigracyjne mirki. #emigracja #uk

Wyjeżdżał ktoś w ostatnim czasie do uk po raz pierwszy? Przeglądam tag od dłuższego czasu i niektórzy mówią o problemach z uzyskaniem ninu czy otwarciem konta w banku. Jak to jest w rzeczywistości? Pokój mamy ogarnięty i pracę też, będzie się dało załatwić ten nin i konto bankowe czy nie? Jeśli tak to jaki bank jest najbardziej bezproblemowy? Patrząc po stronach najłatwiej w TSB, jeśli dobrze rozumiem do otwarcia konta wystarczy mi dowód osobisty i prawo jazdy https://www.tsb.co.uk/current-accounts/faqs/opening-a-current-account-non-uk-eu-residents/ Jednak wiadomo na stronie może być jedno, a w rzeczywistości drugie ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc wolę info z pierwszej ręki.
  • 18
@BLUtuff: konto w banku otwierałem w zeszłym roku. Potrzebujesz proof of address, z którym, o ile nie wynajmujesz całego mieszkania, możesz mieć na początku kłopot. To co podlinkowałaś to konto dla nierezydentów brytyjskich, którym nie będziesz, jak przeprowadzisz się do UK. Na początek robotę robi Revolut.
NINów teraz nie wydają ze względu na koronę.
@BLUtuff: a do jakiej pracy jedziesz? Moja siostra ostatnio u mnie byla i takie Monzo na poczatek wystarczylo - akceptuja jako konto bankowe + mozna sobie statement wyslac i to jest jako proof of address.
@BLUtuff potrzebujesz to co napisałem, jedne banki bardziej przywiązują uwagę do identyfikacji człowieka a drugie do adresu, w tych dwóch bardziej obchodzi ich to pierwsze, te oba banki są generalnie z jednej grupy bankowej
@BLUtuff: ja dopisalem siostre do rachunku akurat wiec miala to jako proof of address, ale tak jak mowie - Monzo tez powinno byc ok(Revoluta u mnie akurat nie chca nie wiem czemu)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@BLUtuff: najszybsza opcja na solidny proof of address to wymienić prawo jazdy PL na UK. Tam wpisujesz adres jaki chcesz i musi on być na tyle prawdziwy że na ten adres prawo jazdy UK zostanie odesłane. Koszt to ok £45 i czas ok 2 tygodnie. Ale później nikt nie kwestionuje takiego ID.
@BLUtuff: uzywam revoluta kilka lat i te hejty to doslownie pojedyncz przypadki z czego wiekszosc jak ktos chcial przycwaniakowac i ukryc dochody np, a jako proof of addres umowa wynajmu wystarczy