Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić jak dziecku, dlaczego next geny (ale nie tylko bo obecna generacja też) posiadają prawie identyczną specyfikację?
Czy Sony z MS się dogadali pod stołem (hej, weźmy ten sam CPU i GPU, aby programistom było łatwiej kodować gry)?
Jakoś nie wierzę, że przypadkiem mają praktycznie to samo.. ten sam CPU, ten sam GPU (z małymi różnicami), tyle samo RAM. Przecież wystarczyło dać 32GB RAM i 12 rdzeni i ta konsola by wygrała.
A może jeden zgapił od drugiego?

#konsole #gry #playstation #xbox #sony #technologia
czlowiekzlisciemnaglowie - Może mi ktoś wyjaśnić jak dziecku, dlaczego next geny (ale...

źródło: comment_1603055825zvoemniOk5IXkhxuZs582J.jpg

Pobierz
  • 9
@Romoro:
Chodzi o to aby się różniły. Ps3 i Xbox 360 , na tym polegała ich unikatowość, że miały zupełnmie inną architekturę, na tym polegał cały urok. Posiadając ps3 miałeś cella, którego nie miał nikt. Następne geny to już pc-ty w fikuśnych obudowach. Kiedyś konsola tym się rózniła od PC, że miała własną architektirę
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: mają limity cenowe ponad które im się konsola nie sprzeda i najwyraźniej to było najlepsze dostępne na rynku w danym budżecie. Są różnice ale nie tak duże bo to już tylko większy koszt, ale podobieństwa kończą się na podstawowych komponentach jak cpu i GPU i rzeczami których nie zmienisz jak napęd Blue Ray. Dobrym przykładem są podejścia do pamięci