Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #ruchdrogowy #motoryzacja mirasy bo zglupialem. mam juz prawko, przypominam sobie teorie, bo chce zdawać na A, i w testach próbnych mam takie pytanie (zdj w kom). Prosta sprawa, zaznaczam, że nie trzeba (trzeba przy zjezdzie prawy) a tu zonk. Z ciekawości poczytałem i wynika z tego, że sąd nie zgadza się tutaj z egzaminatorami (https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1109883,sad-przy-wjezdzie-na-rondo-lewy-kierunkowskaz-nie-jest-wymagany.html). I tutaj zagadka - czy z pytaniem jest coś nie tak (nie wiem czy występuje ono też na "prawdziwym" tesćie czy to jakieś pytanie z dupy ktoś sobie wymyślił?) Trafiliśćie na takie pytanie podczas teori? Jak zachować się na rondzie podczas egzaminu ?
  • 20
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@psyhatog: jak robiłem pytania na zdamyto i było takiego typu pytanie, to była informacja, że jest ono unieważnione ze względu na (i tu nie pamiętam dosłownie uzasadnienia) zawiłość prawną
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hans_Olo:

powinno się to robić, ponieważ ułatwia to rozpoznanie zamiarów kierowców przed wjazdem, co dodatkowo upłynnia ruch.


i co ci daje to, że ktoś przed tobą informuje, że skręca w lewo?
A jak jest kilka zjazdów to na którym on zjeżdża?
  • Odpowiedz
Z ciekawości poczytałem i wynika z tego, że sąd nie zgadza się tutaj z egzaminatorami


@psyhatog Jedno wielkie XDDDDD Oczywiście że tak jest, oczywiście ze sąd swoje a WORDy swoje.

była informacja, że jest ono unieważnione ze względu na


@starypijany123 I drugie XDDDDD Zamiast wyjaśnić sprawę raz na zawsze i nie wiem, posłuchać sądu albo się przeciwstawić oficjalnie to wyjebmy problematyczne pytanie XD

zagadka


Rozwiązanie zagadki jest bardzo proste - wytyczne WORD
  • Odpowiedz
@grzegor9 Oczywiście że tak, przykladem jest wymaganie od kursantów wjazdu na lewy pas jezdni biegnącej dookola wyspy nawet gdy nikogo nie wyprzedzają. Na wszystkich innych jezdniach każą jechać będąc przyklejonym do prawej krawędzi (słusznie, jest taki obowiązek, art 16. 4. PoRD), natomiast gdy taka sama jezdnia biegnie dookoła wyspy to nagle każą wjeżdżać na lewy pas pomimo że prawy jest pusty i kursant powinien jechać prawym.
  • Odpowiedz
@grzegor9 Taki jak napisałem. Dookoła wyspy biegnie dwupasowa jezdnia. Jazda tą jezdnią w kółko to jazda bez zmiany kierunku jazdy (stąd brak lewego kierunkowskazu w niektórych WORDach) a zatem skoro TO NIE JEST SKRĘT W LEWO, (bo co to za skręt w lewo bez lewego kierunkowskazu) tylko jazda "na wprost" to kierujący jest OBOWIĄZANY jechać prawym pasem (art. 16. 4 PoRD). Dużo ludzi z tym się nie zgadza, stąd taki burdel, zatem
  • Odpowiedz
@grzegor9 Mam wrażenie że nie bardzo zrozumiałeś co napisałem. Bierzemy pod uwagę tylko klasyczne, dwupasowe rondo bez żadnych strzałek kierunkowych - tylko 2 pasy wlotu, 2 pasy biegnące dookoła wyspy i 2 pasy wylotu (lub 1 pas wylotu). Pytanie brzmi - czy na takim rondzie istnieje zmiana kierunku jazdy w lewo? Jeżeli tak, to konieczny jest lewy kierunkowskaz i zajęcie lewego pasa. Jeżeli nie, to lewy kierunkowskaz jest zbędny i zajmujemy pas
  • Odpowiedz
@vertical: mialen na myśli ronda z wydzielonymi pasami. Jeżeli nie ma wydzielonych owszem to inna sprawa. Osobiście praktycznie widziałem skrajnie mało rond z oddzielonymi pasami ale bez wyznaczonych strzałek.
  • Odpowiedz