Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@gatineau:

Język ma znaczenie, krzyczenie o "uprzywilejowaniu" sugeruje winę


Przecież o to właśnie im chodzi, zaczęło się od biali vs. czarni stąd taki język. Oblężona twierdzą i wspólny wróg.
  • Odpowiedz
Byc uprzywilejowanym nie znaczy i nigdy nie znaczylo byc winnym, to twoje urojenia.


@onuceSzatana: powiedz to hordom kolorowych plądrujących sklepy w USA bo najwyraźniej "moje" urojenia są przez nich telepatycznie dzielone. Nawet nie mam do nich specjalnych pretensji, lata indoktrynacji i pokazywania "biały winny twojemu losowi" zrobiły swoje i oni naprawdę uważają że to sprawiedliwość dziejowa*

Coś jak komuniści rozkułaczający właścicieli ziemskich, pokaże się masie wroga i nagle "urojenia" przestają
  • Odpowiedz
Byc uprzywilejowanym nie znaczy i nigdy nie znaczylo byc winnym, to twoje urojenia.


@onuceSzatana: a najgorsze że ludzie tacy jak ty żyjący w swojej pieczołowicie ukutej bańce semantycznej opartej na redefiniowaniu pojęć naprawdę w to wierzą.

O to że upraszczasz (zdania absolutne zawsze upraszczają) i prawdziwe zdanie
  • Odpowiedz
@gatineau: Akurat w USA da sie wskazac winnych, a uprzywilejowanie to kwestia idaca obok, ale nie tozsama. Zadziwia mnie, jak twoje prpcesy muslowr przebiegaja. Ty nic nie rozumiesz z tego, o czym mowimy.

Czarni pladruja sklepy z USA z biedy, ktora posrednio wynika z rasizmu. Ale tacy jak ty chetnie przypisza im wlasciwosc naturalna bycia zlodziejem. Plugawe i godne pogardy.
  • Odpowiedz
: Akurat w USA da sie wskazac winnych,


@onuceSzatana: no to rób to! Jak dla mnie możesz nawet zrobić listę nazwisk (chociaż robienie list ludzi odpowiedzialnych za krzywdy narodu śmierdzi nazizmem, mam nadzieję że nie oznaczysz ich opaskami bo staną się celem uzbrojonych band)

No ale jednak "da się" to tylko twoje myślenie życzeniowe bo w praktyce da się ale tylko jak dokonasz parszywego uogólnienia i pokażesz "biali winni". A
  • Odpowiedz
@gatineau: Turysta z Polski xD

Rozmawiamy na poziomie „czarny tez czasem zabija z rasizmu”? I to ma niweczyc caly konstrukt myslowy traktujacy o systemie, o skali swiata albo narodu?

Ale ty glupi jestes.

Skala dyskryminacji kolorowych w USA jest tak ogromna, tak wspolczesna, ze jeden turysta z Polski nie jest ZADNYM dowodem na cokolwiek, ale prawackie szurstwo twojego pokroju, sugerujace rasowosc i nizszosc kolorow skory, robiz z tego chochola i
  • Odpowiedz
Tego drugiego posta nie komentuje, bo cos ci siada na leb juz i nie potrafie nawet z niego wysnuc twojej tezy.


@onuceSzatana: ok, to wyjaśnię jakbyś miał 5 lat bo może faktycznie za trudne:

definicje słów są płynne i każdy człowiek rozumie je trochę inaczej i nie każdy poprawnie. Język jest płynny, mamy coś takiego jak słowniki które starają się opisać pewien konsensus ale nie każdy jest z nimi zaznajomiony a niektórzy (np. Ty) dodatkowo dodają do definicji swoje własne znaczenia których inni niekoniecznie
  • Odpowiedz
Skala dyskryminacji kolorowych w USA jest tak ogromna,


@onuceSzatana: więc wejdź na reddita i im to powiedz. Myślę w sumie że nie trzeba, oni to wiedzą.

Ale rozmawiamy jednak o kolportowaniu materiałów na ten temat w Polsce, USA jest przykładem kraju który faktycznie problem dyskryminacji kolorowych ma ale meritum sprawy jest to że g---o nas to powinno obchodzić w Polsce i nie ma powodu żebyśmy my się biczowali za zbrodnie za oceanem a i marnowanie czasu na "zrozumienie problemu" jest
  • Odpowiedz
@gatineau: Nikt sie nie kazd biczowac Polakow za zbrodnie za oceanem.

Czarny w mojej rodzinie musial jechsc do starych czlonkow rodziny na okazanie, zeby na nadchodzacym weselu nie zrobili z niego egzotycznego pajaca. Bialy nie musi byc okazywany, zeby nie byc przedmiotem niezdrowej sensacji na weselu.

W ogloszeniach o wynajem mieszkan pojawiaja sie zdania „nie dla Ukraincow”.

Muzulmanin w polsce jest „ciapatym” najezdca i przyciaga spojrzenia, czesto pogardliwe.
  • Odpowiedz
Czarny w mojej rodzinie musial jechsc do starych czlonkow rodziny na okazanie, zeby na nadchodzacym weselu nie zrobili z niego egzotycznego pajaca. Bialy nie musi byc okazywany, zeby nie byc przedmiotem niezdrowej sensacji na weselu.


@onuceSzatana: przykład "black handicap" a nie "white privilege". Nie wątpię zresztą że w drugą stronę też to działa i biały w Japonii wżeniający się w japońską rodzinę czy w Kongo wżeniający się w rodzinę czarną też byłby niemałą niespodzianką i jakby nie został wcześniej zapoznany z rodziną to mógłby być sensacją. Taka rola obcego na obcej ziemi. Przykre że dotyczy to też potomków tych obcych no ale takie życie że dziedziczymy po rodzicach więcej niż tylko pieniądze ale też kulturę, geny i ponosimy konsekwencje ich czynów nawet jeżeli nie chcemy.

W ogloszeniach o wynajem mieszkan pojawiaja sie zdania „nie dla
  • Odpowiedz
@gatineau: Ta rola to uprzywilejowanie. Czlowiek swiadomy swojego uprzywilejowania moze temu przeciwdzialac, np. goscinnoscia. Ty rozkladasz rece i tlumacysz to rola obcego. Godne najwyzszej pogardy.

Ja w tym watku nie ciane po bialych w ogole, zaczynasz juz naginac fakty zeby wygrac dyskusje. Klasyka prawickiego kuca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@greedy_critic: swojego rodzaju ciekawostką może być fakt, że z uprzywilejowaniem w postaci braku niepełnosprawności można walczyć u-----------m sobie nogi w transformatorze za przykładem Jana Meli.
  • Odpowiedz