Wpis z mikrobloga

Cóż za przypadek, że pominąłeś Kubę i Wietnam. Poza tym jakaś połowa z państw w memie jest ekonomicznie centrolewicowa.
@Tyraxor napisał typ z liberalnym (czyli uniarkowanie prawicowym)Bidenem na miniaturce. Czy twierdzisz że Biden jest konserwatystą. A może twierdzisz, że jest lewicowy. Może uważasz też, że PRL i ZSRR były progresywne?
@Tyraxor "prawica" i "lewica" to określenia dotyczące polityki ekonomicznej danego państwa. "Konserwatyzm" i "progresywizm" to określenie, jak bardzo dany rząd jest skłonne do zmian. Postawa ekonomiczna nie ma wpływu na skłonność do wprowadzania zmian światopoglądowych. Trzeba być politycznym analfabetą, by tego nie wiedzieć.
@Lwke: XDDDDD 2/10 bo odpisałem
Określenie „prawica” pierwotnie odnosiło się do tradycyjnych konserwatystów, monarchistów i reakcjonistów, z czasem do prawicy zaliczani byli przedstawiciele nowo powstałych nurtów politycznych – neokonserwatyści, chadecy, fundamentaliści religijni, klasyczni liberałowie. Prawica jest zróżnicowana na tle gospodarczym, o ile pierwotnie prawica popierała poglądy kapitalizmu to od XX wieku część prawicy szczególnie tej skrajnej odrzuca modele kapitalistyczne.
@Tyraxor

@Lwke: XDDDDD 2/10 bo odpisałem

Określenie „prawica” pierwotnie odnosiło się do tradycyjnych konserwatystów, monarchistów i reakcjonistów

Pierwotnie swastyki była symbolem szczęścia, a kolor niebieski był kolorem uważanym za kobiecy. Wszystko się zmienia.poza tym oba te sformułowania pochodzą z czasów późnego feudalizmu, gdzie kapitalizm raczkował A socjalizm nie istniał w ogóle, przez co nie da się porównywać starych realiów z nowymi.

Poza tym myślę, że takie postrzeganie prawicy i lewicy wskazuje,