Wpis z mikrobloga

Bardzo nie lubię stwierdzeń typu tylko libertarianie głoszą inaczej albo tylko lewicowcy mają inne zdanie lub wyłącznie konserwatywni naukowcy mają co do tego wątpliwości. W sensie to sugeruje jakby to była jakaś niszowa zamknięta grupa, która działa pod wpływem ideologi, a poza nimi panuje ogólna zgoda obiektywnego naukowego środowiska, z którą nie ma co się kłócić.

W ten sposób umacnia się neoliberalny konsensus na temat kwestii, które przecież mogą być błędne, ale wielu środowiskom wydaje się zależeć, by mieć monopol na obiektywną prawdę.
#nauka #socjologia #neuropa #4konserwy #nacjonalizm #lewica #prawica #antykapitalizm
#libertarianizm
#polityka
  • 7
@Al-3_x: to jak zamierzasz nazwać "naukowców" podważających zmiany klimatyczne, niż konserwatywni naukowcy? Ich przekonania są źródłem zniekształconego postrzegania faktów. Grupa niepokornych naukowców? xd

W ten sposób umacnia się neoliberalny konsensus na temat kwestii, które przecież mogą być błędne, ale wielu środowiskom wydaje się zależeć, by mieć monopol na obiektywną prawdę.

No ale czasami ludzie mają po prostu rację, więc nolens volens ten monopol mają. Nie rozumiem o co chodzi. Mam udawać
@Tyraxor: Nie no nie mówiłem o fizyce.
Bardziej odnosiłem się do socjologii albo ekonomii lub politologi. Ewentualnie historii.
Fizyka to troche inny temat i nie mam zamieru jej podważać, a już tym bardziej globalnego ocieplenia.
@Tyraxor: Jest sporo wydarzeń historycznych z przeszłych wieków które ciężko potwierdzić i można miec na ich temat różne teorie.
Jak to czy Jezus rzeczywiście istniał.
@Al-3_x: A jeżeli osoba która ruch zaczęła istniała, ale nie posiadała ona cech które się jej przypisuje(chodzenie po wodzie, niepłacenie akcyzy), to czy można stwierdzić że ta osoba o której wyznawcy ruchu mówią nie istniała?