Wpis z mikrobloga

Dajcie jakieś porady do #bloodborne ale nie dla początkującego, a kogoś, kto już ubił kilku bossów.
Otóż znam zasady, czym ten świat się rządzi, pokonałem właśnie bestię żadną krwi, także to będzie chyba czwarty boss, trochę świata już zwiedziłem i zaglądam w każdy kąt, ale mam wrażenie, że coś mnie ominęło albo nie odkryłem nowych mechanik. Cały czas biegam z pierwszą bronią i odzieniem tropiciela. Jak patrzę na to co jest w sklepie, to nie wydaje mi się to lepsze od broni i strojów, które posiadam. Oczywiście broń początkową ile mogłem, tyle ulepszyłem. Kupiłem sobie topór tropiciela, też go ulepszyłem i w zasadzie jest dla mnie taki sam jak ta początkowa broń (składane ostrze), jedynie jest trochę wolniejszy w atakach, ale ma większy zasięg po rozłożeniu, toteż dalej gram tą pierwszą bronią.

No i nie wiem, czy ja coś ominąłem, ale mam wrażenie, że powinienem znajdować jakieś fajne rzeczy, czy coś, a tylko ulepszam zdrowie / wytrzymałość / siłę i broń (choć narazie nie mogę jej dalej ulepszyć).

Co mogłem ominąć w Yharnam, starym Yharnam, rewirze katedralnym?
#gry #ps4
  • 9
@JEST-SUPER: bloodborne jest na tyle dobrze zbalansowany że nie ma problemów żeby przejść całość ze startowym setem. Broń dobierasz nie opd względem 'która najlepsza', a raczej 'która pasuje pod mój styl gry i build'.
Inne odzienie przydaje się na specyficznych wrogów/warunki środowiskowe. Nie ma jak w typowych grach rzeczy lepszych i gorszych, są po prostu Rzeszy różne.
@JEST-SUPER
Napewno coś ominąłeś wątpię ze da się odkryć wszystkie zakamarki za pierwszym podejściem albo bez oglądania yt.
Co do broni to nie różnią się bardzo obrażeniami
@JEST-SUPER: Musisz wybrać taką broń, którą Ci się najlepiej grai i nauczyć się grać głównie złożoną wersją. Ja zacząłem rozpruwaczem, przesiadłem się na włócznię piły (która jest dosyć podobna w złożonej wersji) i teraz latam z mieczem Ludwiga. Ubiłem 5 bossów i póki co jeszcze sobie trochę pobocznie eksploruję lochy, zakazany las, Yahargul a nawet byłem w tym obszarze z dodatku nie wiedząc o tym xd
@Ginus: też mam spore doświadczenie, ale mam świadomość, że w tego typu gry to jaka broń jest najlepsza zależy od gracza i jego stylu. Akurat w Bloodbornie to można wszystkim całkiem sensownie grać :)