Wpis z mikrobloga

@Niles: dacia duster 1.6 benzyna, miesiąc.po zakupie ojciec jechał i zerwało rozrząd który był wymienilem z kolega, pierwsza diagnoza była taka że kolo pasowe się odkręciło i choy strzelił silnik, dziś zrobiłem sekcje zwłok silnika i wyszły takie kwiatki, dwie panewki złapały, jedna zespawana do korbowodu, na 99% ktoś wymieniał panewki chwilę przed sprzedażą i zrobił to na pałę, stopki korbowodów można było odkręcić palcami ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: już od miesiąca nowy silnik wsadzony (2k silnik + 800za przekładkę) no historia jakich wiele, podczas zakupu nic nie sugerowało takich rewelacji, od.prywatnego gościa, zgodny z opisem, przebieg autentyk no i hyc paneweczka :D
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: ja nie wkladalem, nie mam warunków (bawię się z kumplem na garażu hobbystycznie) załatwiłem tylko silnik z dobrego źródła i już mechanik go wkładał, poleciał nowy rozrząd, serwis olejowy ale nic ponadto
  • Odpowiedz
jaki przebieg dyskwalifikuje silnik?


@PanKracy582: Żaden nie dyskwalifikuje, zapytałem z ciekawości.

heh, miałem LL, zmieniałem co ~42kkm i jakoś nie wykazywał problemów przy przebiegu 350kkm


To po pierwsze jeden przypadek, po drugie mówiąc "long-long-life. ( ͡° ͜ʖ ͡°)" chodzi mi o ludzi, którzy kompletnie ignorują interwały olejowe, a nie oleje long life jako takie.

Co ciekawe - chwilę poszukałem, i nie znalazłem żadnego statystycznego badania porównawczego awaryjności
  • Odpowiedz
@PanKracy582: Hamulcowy robię zawsze przy okazji dłubania czegoś przy hamulcach (upgrade serwo, czy nowe zaciski, etc) - efektywnie nigdy nie zostaje dłużej niż dwa-trzy lata. Chłodniczy rzadziej - ale w wypadku problemu z płynem chłodniczym zawsze dostanę sygnał, że coś jest nie tak. W automacie też zmieniam olej, mimo, że niektórzy producenci nie zalecają.

Ze znajomych... w sumie tylko jeden tak robi jak ja, ale też jest jedynym który trzyma auta
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: niecale 100k km, nie wiem co lał poprzedni właściciel ale podczas odkręcania stopek korbowodów te na których panewe obróciło można było odkręcić palcami.... także podejrzewam interwencje jakichś majstrów....
  • Odpowiedz