Wpis z mikrobloga

Wolałabym, żeby pootwierane programy na pasku miały jednolite tło pod spodem


@Pejoratywna: przeźroczystość (bądź jej brak) paska to akurat ficzer z Windowsa, chyba gdzieś od czasów W7 ( )
Wychowałem się na Win XP i tam pozostałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@piaskun87: pierwszy raz z podobnym ficzerem spotkałem się właśnie na Windowsie XP, był w okolicach 2004-2005 roku boom na windowsowe pulpitowe maskotki i właśnie animowane tapety. Było ich kilka, każda była osobnym programem, między innymi: akwarium, spadające zielone litery z matrixa, czy symulator latania po kosmosie. Pamiętam że przez pewien czas były nawet na płytach
VLC, który ma możliwość wrzucenia wyjścia na pulpit


@evolved: jak? Bo kiedyś wrzuciłem tak film przypadkiem, a później zachodziłem w głowę co się stało. Z 15 lat ta zagadka jest dla mnie nierozwiązana xD
@Atreyu: nie pamiętam już jak to wyklikałem i nie mogę tego teraz znaleźć, to było 10 lat temu... nie wiem czy to nie było w jakiś sposób związane z activeX, ale może mi się myli. Możliwe że coś, co to umożliwiało na XP nie jest już dostępne na nowszych windach. Jutro obudzę Zeusa, na którym nadal jest żywy ten sam system, teraz nie będę hałasował ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atreyu: używałem długo ostatnio przestałem, po primo to nie ma tam fajnych tapet za bardzo, masę jakiegoś badziewia. Po drugie co ważniejsze te ruchome tapety są jakieś męczące, odwracają uwagę a mam dwa monitory. Więc wróciłem do zwykłych tapet z wallheaven