Wpis z mikrobloga

@katius: Tu nie chodzi o jaja, a o konsekwencje prawne. Dla Ciebie siłownia to siłownia, a dla właścicieli to ich sposób zarobku, biznes i źródło utrzymania rodziny. Z pewnością nie chcą mieć na głowie sanepidów, kontroli czy prokuratury - nie tylko teraz, alei po pandemii bo pewnie takie sprawy ciągnęłyby się bardzo długo.
Takie akcje mogą się #!$%@?ć później, na razie wszyscy czekają na jutrzejszy strajk i ewentualne rozmowy.
argumentuum ad wiekum


@katius: bo ten argument jest w tym przypadku najbardziej trafny. Nikomu kto ma i tak mase problemów przez obecną sytuację nie chcę się #!$%@?ć w takie zabawy, które potrwają maksymalnie dwa dni zanim wjedzie tam policja.
Sieciówka się nie otworzy, nie ma na to szans, mała siłownia jaki może mieć zysk z takiej akcji? Fejm wśród antycovidowców? Bo na pewno nie zarobi taką akcją na raty kredytu, opłacenie
@CinuLNS: jakby trzymanie sie zasad oznaczało powolne bakrutowanie to zamknąłbym się z prawnikiem i siedział, aż ogarną obejście. Pula jest duża, bo pierwsza sieć która coś takiego zrobi będzie miała mocny wzrost abo, który powinien pokryc koszty przepychanki prawnej.
@JuneJohn: najwięksi gracze w tym przypadku mogą stanowić inspirację i to do nich najlepiej targetować ten pomysł z #!$%@? obostrzeń. Dla zwykłego szaraczka, który nie ma wiedzy prawniczej, to rzeczywiście perspektywa starcia się z państwem jest przerażająca
@katius: No widzę, że mamy tu geniusza biznesowego. Marnujesz się na tym wykopie człowieku.

Gdyby to było choć w ułamku tak proste, jak o tym piszesz, to na pewno by ktoś coś próbował z tym zrobić. Nie jestem pewny, więc nie bierz tego za jakikolwiek pewnik, ale teoretycznie siłowni i żadnej innej legalnej działalności gospodarczej nie można sobie ot tak zamknąć rozporządzeniem, więc w sumie mogą pozostać otwarte. Problem w tym,
@CinuLNS: owszem jest, do tego dochodzą kwestie postępowania administracyjnego i dopiero o wyczerpaniu tej ścieżki sprawa może trafić do sądu. Tylko podkreślam to z całą mocą - nie ma takiego prawa, którego obejść się nie da( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Saprofit: Zgadzam się całkowicie, mówiąc "sprawy, wyroki" miałem na myśli ogół możliwości, którymi rząd i administracja może się #!$%@?ć do właścicieli siłowni.
Wszystko można obejść, ale nie zawsze jest to warte zachodu i nie każdy ma takie możliwości.
Myślę, że dla wielu osób łatwiej byłoby zamknąć biznes i startować z czymś innym, bo walka dla idei jest ciekawa, ale nie w momencie, gdy masz rodzinę na utrzymaniu.