Wpis z mikrobloga

Rok temu moi rodzice oficjalnie się rozstali, rozwód, spór o majątek, ojciec miał już dość ostrych jazd matki i ciągłego utrudniania życia, wziął mniejszą część wszystkiego i każdy poszedł w swoją stronę. I wtedy pojawił się ON. W zasadzie był już wcześniej, ale dopiero po rozstaniu rodziców przestali się ukrywać.. Facet jest alkoholikiem, ma w #!$%@? ciężki charakter, ogólnie typ nie do życia. Ja od początku go nie lubiłem, z tego też powodu często z matką się kłóciłem, a moja 2 lata młodsza siostra(pełnoletnia) dopiero po jakimś czasie przekonała się co do niego. Problem w tym, że ja świeżo po maturze wyprowadziłem się z domu i zacząłem żyć na własną rękę, a siostra została w domu rodzinnym. Wszystko było dobrze do momentu kiedy moja matka(strasznie uparta) nie zadecydowała, że sobie zamieszka z tym chłopem w domu gdzie mieszka również moja siostra.. No i się zaczęło.. || Ciągłe spiny, siostra narzekała na brak prywatności, głupie przygryzki. Oczywiście matka głupia i ślepa, nie reagowała na prośby siostry, nie reagowała na jej problemy i na to, że dzieje jej się krzywda.. W sumie do tej pory nie reaguje.. Siostra ma już totalnie dość, nie kryją się w domu z seksem, siostra za ścianą, matka ma na wszystko #!$%@?. Na mnie, na siostre, na całą rodzinę, na jakiekolwiek opinie. Młoda ma jeszcze pół roku do matury, szczerze chciałbym, żeby fajnie ją zdała i stamtąd spieprzała, ale ona chce się wyprowadzić JUŻ. Nieźle zarabiam i ewentualnie stać mnie, żeby utrzymać swobodnie Nas dwojga. W razie W młoda dostawałaby też alimenty 1k od ojca. Ona też ma jakieś tam oszczędności. I teraz mam dylemat.. Nie mogę dalej patrzeć na to co się tam dzieje, chciałbym ją wyrwać z tego bagna.. Wynajmować jej mieszkanie w Naszym rodzinnym miasteczku gdzie koszt wynajmu to ok. 1k zł czy poradzić siostrze żeby się przemęczyła te pół roku? Chciałbym, żeby fajnie zdała maturę i dostała się na wymarzone studia () #zwiazki #problem #pytanie #rodzice #rodzina
  • 30
  • Odpowiedz
@Dejwid12: chłopie ratuj młoda, moja mlodsza siostra miała maturę w tamtym roku i wiem ze był to dla niej olbrzymi stres bez takiej patologicznej sytuacji w domu, na Twoim miejscu wyciągnąłbym ja z tego szamba chocby dzisiaj
  • Odpowiedz
@Dejwid12: jak te pół roku ma mieszkać w domu, gdzie nie czuje się dobrze i się przygotować do matury to tak średnio. Wbrew pozorom mieszkanie samemu (w sensie bez rodziców) to nie jest jakiś wielki problem, zresztą jak pisałeś, za pół roku i tak będzie studentką. Imo większym problemem może być stres i niemożność skupienia. Na koniec niech jeszcze wyżebra alimenty od matki i będzie git.
  • Odpowiedz
@Dejwid12: no to kuuurwa. Jak poszedłem na studia i mieszkam sam to najlepsze co mi się zdarzyło od dłuższego czasu. Chociaż relacje z moją matką mam dobre, to sami niedawno przyznaliśmy, że ani ja ani ona byśmy się już nie wrócili do mieszkania razem, bo ona #!$%@?ła by mnie, a ja ją.
  • Odpowiedz