Wpis z mikrobloga

Mireczki, ktoś ogarniał montaż punktu trójfazowego #instalacjeelektryczne na miejscu postojowym w nowym bloku?

Mam wykupione miejsce postojowe (garaż pod moim blokiem) i zastanawiam się powoli, jakie byłyby koszty doprowadzenia nowego punktu (nowy licznik, skrzynka z bezpiecznikiem etc.).
Co prawda nie mam jeszcze samochodu elektrycznego, ani hybryby, zastanawiam się jednak na przyszłość:
- koszt poprowadzenia instalacji (z jakiegoś głównego pionu) - czyli koszt elektryka z uprawnieniami, skrzynka z bezpiecznikami, przewody elektryczne, punkty trójfazowy (najlepiej z jakąś skrzynką zamykaną na klucz) etc.?
- ile dla PGE za podpięcie etc?
- ile miałbym mniej więcej stałej opłaty za prąd (powiedzmy że pierwsze miesiące miałbym 0kWh zużycia, póki nie miałbym co ładować ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) ? Wiem że to zależy od zadeklarowanego zużycia (i głównego bezpicznika), pytam o jakieś realne wykorzystanie przy aktualnych potrzebach nowych aut elektrycznych.

Z formalności zapewne musiałbym uzyskać zgodę wspólnoty (pozostałych mieszkańców - #prawobudowlane ). Co pominąłem?
#samochodyelektryczne #motoryzacja #mieszkaniedeweloperskie
  • 4
Taktyczna kropka. U mnie sytuacja nieco inna - w ramach wykończenia domu we własnym zakresie wyprowadzam sobie siłę na miejsce parkowania i tam zainstaluję ładowarkę. Ale jak się okaże, że jest opcja specjalnego licznika/taryfy to chętnie skorzystam.