Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: zdecydowanie ford mondeo. Silnik ponizej 2000 cm^3 oznacza nizsze koszty ubezpieczenia, w dodatku auto jest znacznie bardziej nowoczesne od saaba 9.5, lepiej sie prowadzi. Ford robi bardzo dobre zawieszenie. Brzmi tez jak mniej wydatkow ze wzgledu na mlodszy wiek.
lepiej sie prowadz


@youh: rozumiem że jechałeś jednym i drugim?

duzo wygodniejszy


@vegetassj1: jw.

Nie ma między nimi przepaści jak chodzi o wygodę, czy właściwości jezdne

@#!$%@?: Saab 9-5 raczej jest autem dla pasjonata - to auto konstrukcyjnie dużo starsze, nawet ostatnia poliftowa "paskuda" ma wiele wspólnego z pierwszymi wypustami pamiętającymi Mondeo Mk2. Genialne fotele, auto (nowe) było też droższe od Mondeo, da się znaleźć z grzanymi/wentylowanymi fotelami, silnik świetnie
@#!$%@?: miałam Mondeo mk4 i jest naprawdę przyjemnym autem. nudne auto, ale zrobiłam nim bodajże 120 000 km, łącznie auto przekroczyło 300 000 i nic mu się w sumie nie działo.

Pod każdym wględem brałabym mondeo, poza tym że saab to automat. już się rozleniwiłam i nie chcę więcej manuala. mimo ze w mondeo był spoko, 6 biegów.
@#!$%@?: Długo próbowałem się przekonać, że kupno 9-5 to dobry pomysł, ale z wielu godzin lektury for dla saabiarzy wyłania się jeden schemat - silniki B205 lub B235 albo kupować od razu po pewnym remoncie, albo kupić już do remontu - będzie tańszy niż sprawny, a remont trzeba będzie zrobić tak czy siak XD
@Atreyu: kurczę ciagnie mnie do tego saaba, ma to cos w sobie, z drugiej strony wiem, że z mondeo bym mial spokoj wiekszy ale mondeo to mondeo, nuda... Tak jak mówisz przejechac z a do b i zapomnieć.

Sporo czytałem że saaby są naprawde wygodne, świetne fotele, auta na autostrady, podoba mi sie ich stylistyka.
Ten ktory moge kupić to 2.3t aero z 2005/6 wiec cos tam by polatał.
@#!$%@? jak mialbym kierować się rozumem to kupiłbym forda ale sercem to saab ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko zależy jaki trafisz egzemplarz, ja mam swojego 9-3 B207 od 5lat i tylko części eksploatacyjne wymieniam.
W każdym dużym miescie jest jakiś spec który siedzi w saabach, jakbyś się decydował na niego to zabrałbym go do takiego kolesia na przegląd przed zakupem.
@Sulo90: "jak mialbym kierować się rozumem to kupiłbym forda ale sercem to saab ( ͡° ͜ʖ ͡°)"
Mam dokladnie to samo (ʘʘ)
A powiedz kolego, jaki przebieg ma Twoje auto i który rocznik?