Wpis z mikrobloga

@Radek41: Oczywiscie, ze bredzisz. Mozesz wstawic 2-3 switche pomiedzy komputer i router, nie odczujesz tego opoznienia (chyba, ze laczysz sie po wifi ale to wtedy wina wifi nie kabla). Najwieksze opoznienia masz na roznych trasach zwlaszcza jesli punkty styku(czyli tam gdzie Orange wymienia sie ruchem do serwerow ktorych sam nie osiagnie) czy dostawcow (na przyklad stream po premierze nowej gry gdy wszyscy sciagaja) jesli sa przeciazone.
  • Odpowiedz
@Radek41: U mnie zrobili tak, że światłowód idzie do pokoju gdzie stoi router, ale jest podhaczany do modemu ONT. Potem 1,5m skrętki idzie do FunBoxa. Do tego mam Archera C6, ale niestety ustawiony jako access point ponieważ zrywa synchronizację z IPTV na nim, a poza tym ten Archer spokojnie zastępuje FunBoxa.
  • Odpowiedz
@Radek41 moim zdaniem im mniej urzadzen tym lepiej. To czy będziesz miał 1m swiatlowodu wiecej czy miedziuchy nie ma żadneog znaczenia. Jedno i drugie pozwoli Ci osiagnac max predkosc łącza.
  • Odpowiedz
Tak jak koledzy wyżej piszą, z samego faktu dodatkowego kabla Ethernet nie odczujesz żadnej różnicy. Ja mam ONT z wbudowanym routerem Huawei, z niego ok. 20m kabla Ethernet do drugiego routera i działa idealnie. Jak podłączę komputer do tego drugiego routera i zrobię ping na router Huawei, to są takie same czasy, jak gdy podłączę się bezpośrednio do Huawei.
  • Odpowiedz