Wpis z mikrobloga

To nie jest tak - strony dalej bredzą, że przestrzegają zawieszenia broni. Rosja wzywa do jego wprowadzenia, a Alijev rzeczywiście wystosował ofertę pokojową(strona azerska mówiła, że daje ostatnia szansę) żądając 7 regionów w Górskim Karabachu/Arcachu w zamian za podpisanie pokoju - według strony ormiańskiej. Gdyby chodziło tylko o wymianę jeńców i trupów nie było ciągłej gadki na temat zawieszenia broni.
@Nieboraknoikak @antek_brona #szaman136 @imdb:
#armenia #azerbejdzan #karabach #swiat #wojna #konfliktynaswiecie #rosja #dyplomacja
IdillaMZ - To nie jest tak - strony dalej bredzą, że przestrzegają zawieszenia broni....

źródło: comment_1602771791hrM6GWzuqcBE53yNB5SPgL.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ediz4: Sytuacja wygląda tak - Ormianie wycofują sie z przewidzianych traktatem pokojowym terytoriów, dopiero po podpisaniu pokoju, dopiero po międzynarodowym uznaniu zmiany granic. Oferta w mojej ocenie była realna i poważna - Azerowie zdają sobie sprawę, że część roszczeń ormiańskich jest uzasadniona, chociażby w aspekcie statusu byłej autonomicznej republiki Nagorno-Karabachskiej. Tworzenie obrazu żarłocznych Azerów jest w mojej ocenie karykaturą. Ormianie zdobyli Górski Karabach dzięki gigantycznemu wsparciu Rosji(miliard dolarów w sprzęcie)
  • Odpowiedz
dopiero po międzynarodowym uznaniu zmiany granic.


@IdillaMZ: Ale tego nie ma w tym porozumieniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie tam jest coś o uznaniu przez Azerów niepodległości Karabachu?

Oferta w mojej ocenie była realna i poważna - Azerowie zdają sobie sprawę, że część roszczeń ormiańskich jest uzasadniona, chociażby w aspekcie statusu byłej autonomicznej republiki Nagorno-Karabachskiej.....

Ciężko tam mówić słysząc
  • Odpowiedz
@ediz4: Nie uznaniu niepodległosci, tylko uznaniu zmiany granic miedzy Armenią a Azerbejdżanem. Azerowie nie chcą słyszeć o Górskim Karabachu, a to jest warunkiem Ormian - zmiana statusu tego nieuznawanego państwa
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: To nie są granice między Armenią a Azerbejdżanem bo oficjalnie tam Armenii nie ma. To są tereny zajęte przez Górski Karabach. Co jest więc według Ciebie w tym porozumieniu? Bo ja widzę - oddajcie nam te tereny i zawiesimy działania. Tyle i tylko tyle. Co mają Ormianie z tego? Nic. A z innej beczki - czym jest enklawa Nahiczewan?
  • Odpowiedz
@ediz4: Paszynian użył słowa pokój, nie zawieszenie broni - w kontekście tej propozycji. To mówi samo za siebie. To jest uznanie zmiany granic na poziomie międzynarodowym.
  • Odpowiedz
Paszynian użył słowa pokój, nie zawieszenie broni - w kontekście tej propozycji. To mówi samo za siebie. To jest uznanie zmiany granic na poziomie międzynarodowym.


@IdillaMZ: Czyli sugerujesz się wyrazem pokój. Tak sądziłem.
  • Odpowiedz
@ediz4: Jest gigantyczna różnica między tymi słowami. Żadnego dementi nie było. Alijev też mówił, że dadzą ostatnia szansę na uregulowanie sporu.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: Nie ma żadnej dopóki nie ma oficjalnej na papierze propozycji z konkretami. Niech ją pokaże to uwierzę w ich dobrą wolę. To Brzmi jak propozycja Izraela ws. Palestyny. Tylko jak wszyscy ją dostali w ręce to się okazało że robimy rezerwat i podludzi.
  • Odpowiedz