Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja zauważylem, że jakoś nikt nie ma odwagi (mam na myśli głównie rządzących wszystkich krajów) obrarczać Chin o to "niezamierzone" wymknięcie się spod kontroli "nietoperzowego" wirusa? Co najwyżej Trump od czasu, do czasu coś tam "piardnie" o chińskim wirusie. Nawet niektóre wykopki stawiają Chiny za wzór poradzenia sobie z wywołaną przez nich samych pandemią( bo oczywiście informacje z Chin są z pewnością prawdziwe).
A Wy jak? Dalej zamawiacie elektrośmieci z alliexpress wspierając gospodarkę tego zamordystycznego kraju?
#koronawirus
  • 8
A Wy jak? Dalej zamawiacie elektrośmieci z alliexpress wspierając gospodarkę tego zamordystycznego kraju?


@korf1: Co za różnica, czy ja je zamówie czy pośrednik który obranduje to/sprzeda po wyższej cenie?
Wszystko się produkuje w chinach.
A Wy jak? Dalej zamawiacie elektrośmieci z alliexpress wspierając gospodarkę tego zamordystycznego kraju?


@korf1: Z ciekawości - potrafisz usunąć ze swojego życia większość produktów wyprodukowanych w "taniej Azji"? Umiesz ustalić, które pochodzą FAKTYCZNIE z Tajlandii, Wietnamu, Korei, Chin, Indii, Bangladeszu? Brak jest mechanizmów które umożliwiłyby wymuszenie produkcji i w efekcie zakupów konkurencyjnych cenowo produktów.
@bialy100k: od wybuchu tej całej "epidemii" zacząłem zwracać na to uwagę, nie kupuję np. ubrań z metkami "made in china", nie jadam chińskiego żarcia, z elektroniką gorzej, ale od czasu całego koronapi3rdolca nie musiałem jej kupować, póki co. Robię chociaż tyle, ile mogę, by nie wspierać tego kraju.
@korf1: Problem nie polega "na niekupowaniu" (b będziesz jeden na 100) a na braku mechanizmów które wspierają lokalną produkcję tak, by z pozostałych 99 lokalne - europejskie produkty kupiło przynajmniej z 50.