Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz od 10 lat kupiłem internet mobilny, bo nie miałem dostępu do kabla i widzę, że w polskich usługach telekomunikacyjnych dalej jak w lesie. Warszawa, Bemowo, a prędkość pobierania 1mbps. To już druga umowa, najpierw Play, teraz Vectra, sprawdzone na różnych urządzeniach i najlepsze co udało się złapać to 3mbps.
Wie ktoś czy da się dostać jakiś normalny internet mobilny w Warszawie, czy jestem skazany na ładowanie wykopu po 2 minuty?
#zalesie #telekomunikacja #internetmobilny #play #vectra #sieci
  • 6
@homerox2000: a dobrze masz skonfigurowany?
Byłem miesiąc temu u kuzynki to czy to Warszawa czy wiocha pod Warszawą w fonie LTE i bez problemu z prędkością.
Sorry ale speedtestu nie robiłem ale "na oko" minimum 20mb
Raczej tak, bo na różnych urządzeniach próbowałem, poza tym dzwoniłem do vectry i konsultant nie powiedział mi nic nowego. Za to powiedział, że "to przez długi proces aktywacji (xd) i za pół godziny powinno działać", a od dwóch godzin to samo. Zaraz chyba dzwonię jeszcze raz.
@homerox2000: Ludzie traktują mobilny dostęp do internetu jako stałe łącze to wszystko klęka i nic na to nie poradzisz.
Na wioskach też masz taki problem, tam lte to jedyny dostęp do internetu i często ledwo dyszy.
A jak operatorzy chcą budować stacje gęściej to kwik bo brajanek będzie się świecić w szkole.
Co to jest 300mbit pasma na nadajnik w wielkim mieście? jedno wielkie g.

btw. vectra korzysta z playa świadcząc