Wpis z mikrobloga

Czytam i sledze od pewnego czasu sytuacje w Polsce a propo korony. #!$%@? i sie troche martwie. Glownie o swoich rodzicow ktorzy zostali w PL ale i o wszystkich ktorzy by potrzebowali pomocy. Mam nadzieje ze dacie sobie radę, a ja tymczasem planuje ewakuacje dla rodzicow.

Chcialbym sie podzielic jak wyglada sprawa testu w UK tutaj gdzie zyje. Dzisiaj a wlasciwie wczoraj od rana nieciekawie sie czulem, ok godz 15.40 postanowilem ze zrobie sobie test w zwiazku z dziwnymi sensacjami dotyczacymi wechu.
Odwiedzilem strone rzadowa, wypelnilem ankiete i o doslownie 16.30 w centrum miasta w ktorym mieszkam bylem zrobic test. Pobrano mi wymazy, zadnych kolejek, cala akcja trwala 20 min. Dostalem kwit i czekam na wynik, ma byc do 72h.

Po tym czego doswiadczylem dzisiaj i widzac jak to sprawnie moze funkcjonowac to co czytam o PL to jakas kirwa abstrakcja i zly sen. Mam tylko nadzieje ze sa w PL miejsca gdzie rownie sprawnie to wszystko dziala.

Trzymajcie sie zdrowo. Gdyby okazalo sie ze wynik bedzie pozytywny, postaram sie relacjonowac na biezaco przebieg choroby w moim przypadku.

#koronawirus #uk
  • 7
@Volgin: Ale dlaczego ty uważasz, że u u nas działa źle? To że pod Królową działą nie najgorzej, to nie znaczy, że u nas źle!
– Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie na pobranie wymazu na koronawirusa. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę.
– No, ubierasz się pan.
@Volgin: O, to ja Ci napiszę jak to wygląda w PL - przynajmniej w części gdzie ja mieszkam. Nie ma dostępu do testów na koronę bezpłatnie. Prywatnie albo wcale. Znam osobę (nazwijmy ją b), która zna osobę (nazwijmy ją a) która dostała wynik pozytywny testu ponieważ jako osoba pracująca w placówce medycznej jeszcze łapie się na testy. Osoba B nie mogła wrócić do pracy, bo pracodawca bez negatywnego wyniku jej nie
@Volgin:ty tak na serio? Co ci te testy dadzą, bedziesz cala rodzine testowac codziennie i nie wypuszczac ich z domu?xD wiesz ze testy nie leczą? A rodziców chcesz zawiesc do UK gdzie nie ma nakazu noszenia maseczek. Well done
Gdyby okazalo sie ze wynik bedzie pozytywny, postaram sie relacjonowac na biezaco przebieg choroby w moim przypadku.


@Volgin: To, że Ci test wyjdzie pozytywny nie musi oznaczać, że jesteś od razu chory.

A rodziców chcesz zawiesc do UK gdzie nie ma nakazu noszenia maseczek.

@johnmorra: Ostry covidian jesteś widzę. Akurat jak jego rodzice nie będą zmuszani do noszenia namordników na świeżym powietrzu, to może im to wyjść tylko na zdrowie.