Wpis z mikrobloga

Mirki, brać GTX 1660 Super, czy da radę coś lepiej tak do 500zł więcej max? Będę kupował kompa na black friday, więc nie ma pośpiechu, ale sam nie wiem czy zostać przy tej karcie. Wydaje mi się, że wystarczy mi na moje potrzeby. Co myślicie o serii RTX 2xxx? Podrzucam mój zestaw poniżej. Nie jestem jeszcze pewien co do płyty głównej, bo nie znam się po prostu. Jakieś rady? Stockowe chłodzenie do ryzena wystarczy, czy dokupić Fortisa 3? Ten RAM ma odpowiednie taktowanie do tego procka?

https://www.x-kom.pl/lista/t97ahsemy

#komputery #pcmasterrace #gry #xkom #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 22
Mirki, brać GTX 1660 Super, czy da radę coś lepiej tak do 500zł max


@UkrywamSie: A co to za dziwne pytanie? Czy brać kartę do 1200zł czy 500zł 2x gorszą? Z jakiej paki to pytanie? Kto ma wiedzieć jaka karta Ci starczy?

RAM jak się uda weź 3600CL16. Nie powinny być dużo droższe.

Chłodzenie starczy jak nie przeszkadza Ci, że czasem zawieje.

Zresztą to black friday może się wiele zmienić.

Co
za 5 stówek nie dostaniesz 1660 s... do 8 stówek może zejdzie za jakąś dobrą wersje. Kupiłem z okazji PNY za 750 ale nie przypasował mi jej szum i sprzedałem. Może jakąś wersję z 3 wiatrakami, muszę poszukać która najcichsza. Ceny w x-kom są wysokie. Poluj na okazje na pepper
@UkrywamSie: A, czyli czy coś lepszego... to zmienia postać rzeczy. Za +500zł to już w promkach 2070 Super, ale to już karta na powyżej Full HD. Masz taki monitor? 1660 Super starcza do Full HD, ale nie zawsze na ultra, zwykły 2060 na Ultra, ale zwykle lepiej brać 5600XT od AMD. Wszystko zależy do czego to ma być używane i jakie ustawienia gier.
@UkrywamSie: Jeżeli chodzi CI o +500 zł do tego co masz w koszyku i jeżeli chodzi ci o rozdziałkę do max 2K, to bierz jakiegoś RTX 2060S. Dopłacisz te 500 zł i będziesz miał DLSS w niektórych grach. Obczaisz RT. Nawet bez RT i bez DLSS karta jest dużo lepsza niż gtx. Co ro Ryśka, to nie pomogę, bo nie wiem. Mógłbyś jeszcze pomyśleć nad 5700XT jak masz monitor gamingowy z
@UkrywamSie: Różnica między 1660s a 2060 to ok 20%. To powiedzmy 5-7 klatek, czyli około roku zapasu zanim się skończy. Nie ma wielkiej różnicy, ale jak monitor Full HD to bym wolał 2060. Tyle, że w tej cenie jak pisałem bierze się 5600XT, które też na dłużej starczą. Dopiero jak masz wydać jeszcze więcej to tylko 2070 super, lub 5700xt - co tańsze z tych się bierze bo są już podobne
@UkrywamSie: dysk dobierasz do płyty raczej, chyba, że chcesz przeszukiwać na stronie producenta każdą MoBo. Płyta powinna zagościć u Ciebie na dłużej niż dysk chociażby ze względów wygody montowania tego. Zabraknie mocy wymienisz procka. Zabraknie miejsca na dysku, kupujesz dodatkowy. A płyta siedzi ciągle ta sama. Powinna mieć dobrą sekcję zasilania, mocny chipset. Dużo lini pcie. Dużo złączy. Dobrą kartę dźwiękową. Wbrew pozorom płyta to bardzo ważna rzecz. Generalnie dysk może