Wpis z mikrobloga

Poszukuję sprzętu do zgrania obrazu z kaset VHS. Wydaje mi się, że znalazłem bardzo ciekawą ofertę - Jest to przynajmniej półprofesjonalna dedykowana karta od AverMedia CE310B w cenie ok. 200zł.
Co myślicie o sprzęcie, jako o alternatywie dla wątpliwej czy przeciętnej jakości video grabberów? Karta wydaje się mieć świetny stosunek ceny do jakości i możliwości jakie oferuje - zgrywanie bez dużych strat w jakości obrazu i dźwięku. Czy znacie jakieś inne warte uwagi alternatywy?
https://pl.aliexpress.com/item/32810204256.html?fbclid=IwAR29pbZBqJu0JuAEOfUSO66eT9Lku8GcXUQIbULUvZu4KB3N0iqmgd_ImMg

Pobierz SkrajnieZdegustowany - Poszukuję sprzętu do zgrania obrazu z kaset VHS. Wydaje mi się...
źródło: comment_1602609028ud8H4wkZoHjcgAt5id66ku.jpg
  • 7
@SkrajnieZdegustowany: najpierw zobacz, czy bedziesz miał soft, któy to obsłuży. Bo może być tak, że chińczyk cos daje, ale się zawiesza po 15min. Tak samo sterowniki, można potem spędziec całą noc na elektrodzie i videohelp szukając driverów po pid i modelu chipa
@SkrajnieZdegustowany: Ja sobie sprawiłem którąś wersję Pinnacle Dazzle DVC.
Do przechwytywania PALa w zupełności wystarczy.
Minusem tego rozwiązania jest że do przechwytywania najlepiej się sprawdza z Pinnacle Studio, ale za to bez ściemi przechwytuje całe ramki (zarówno pola parzysta jak i nieparzyste).
Masz wtedy całe nagranie z przeplotem które można poddać usuwaniu przeplotu. Z tego niestety uzyskasz nagranie progresywne 25FPS które kiepsko się zgrywa z odświeżaniem ekranu 60Hz, ale to normalka
Czy edytowałeś tak swoje filmy?


@SkrajnieZdegustowany: Tak.
A rozwijając sprawę, ja to robiłem tak:
1. Mając Dazzle DVC przechwytywałem obraz z wyjścia kompozytowego magnetowidu programem Pinnacle Studio. Ten kodował przechwytywany materiał koderem MPEG-2 dla warstwy Video i PCM dla warstwy Audio i wszystko umieszczał w kontenerze MPEG. Standardowe dla tej kombinacji. Bitrate MPEG-2 był ustawiony możliwie maksymalnie (chyba 12 Mbit/s) (576i PAL w zupełności to wystarcza, zwłaszcza jeśli taśma jest nagrana