Wpis z mikrobloga

Mirki, wybaczcie że taguję w trakcie nocnej, ale jestem bardzo wzburzona i nie mogę spać (,) Piętro wyżej mieszka jakiś starszy facet, alkoholik, który notorycznie bardzo hałasuje nocami. Niebieski kilka razy grzecznie zwracał mu uwagę, kulturalnie, bo sami nie chcemy być uciążliwymi sasiadami i wydawało się że wszystko ok. Dziś w nocy obudził mnie hałas, ale przed naszymi drzwiami wejściowymi. Okazało się że sąsiad z góry siedzi przed nimi, pijany, ale nie jakoś wyjątkowo mocno, i wykrzykuje paskudne wyzwiska pod adresem mnie i niebieskiego (za to że jesteśmy czepiaci wariaci). Po dłuższej chwili, kiedy zastanawiałam się co robić, sąsiad przeszedł do gróźb pobicia i zabójstwa. Było mi już bardzo nieswojo i zaczęłam budzić niebieskiego, a w tym czasie sąsiad zaczął ciągnąc za nasza klamkę i majstrować czymś przy zamku. Niebieski podszedł zaspany do drzwi i otworzył, a sąsiad wtedy spłoszył się, zaczął tłumaczyć że pomylił piętra i zwiał. Boje się teraz, tym bardziej że tego sąsiada dosłownie kilka dni temu o 3 nad ranem zabierała z mieszkania policja, a ja, możliwe, niedługo będę musiała zostać na kilka miesięcy sama w mieszkaniu. Co robić? Zgłaszać rano policji, czy mnie wyśmieją? #policja #sasiedzi #grozbykaralne
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@NajlepszyStalkerWZonie: Jak taki z Ciebie najlepszy Stalker to sobie z menelem poradzić nie możesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)? #!$%@? go na grubo jak będzie trzeźwy i dopiero zagroz policją. Zaraz mnie ktoś pojedzie za to co powiem, ale nie ma w co się wdawać wojny z takimi, a po interwencji policji będziesz wrogiem numer 1. Żołnierskimi słowami go wyjaśnij i jest szansa że trochę ogarnie.
@franaa: Tego właśnie się trochę boję - że koleś będzie się mścił i kombinował. Do mieszkania może i się nie włamie, ale co jak mi w nocy wybije szybę w aucie? Trochę ochłonęłam i chyba pójdę tam rano zrobić inbę, podpytam też sąsiadów co to za jeden (czy ma skłonności do agresji, czy tak go w honor ukłuło, że ktoś mu uwagę zwrócił), a potem najwyżej podskoczę na posterunek...
@as92: Dziękuję za radę. W nocy byłam zbyt wzburzona i nie pomyślałam o tym w porę, ale dzisiaj leci kamerka do okna z widokiem na samochód i zaopatrzę się w taką kamerę z obiektywem w wizjerze drzwi (elektroniczny wizjer), bo boje się że na tej jednej akcji się nie skończy :/