Wpis z mikrobloga

Hej, szukam gry na PC dla siebie.

Niedawno zaczęłam grać w Age of Empires II. Gra bardzo mi się podoba, ale jest wyjątkowo surowa i bardzo wyraźnie widać po mechanikach zastosowanych w niej że ma już sporo lat. Gram offline, solo.

Pasuje mi koncepcja budowania swojej osady, rozwijania jej i atakowania przeciwnika. To w AoE II jest po prostu świetne. Nie pasuje mi natomiast kompletnie interfejs. Jest po prostu przestarzale.

Nie mam możliwości szybkiego zaznaczenia wszystkich jednostek, albo chociaż jednostek walczących.
Uważam że wszystkie upgrade'y powinny być w jednym miejscu, a nie porozrzucane po budynkach. Ciężko mi zapamiętać gdzie kupię wybrany upgrade, ciężko mi się dla każdej frakcji osobno uczyć jak u nich wygląda dany budynek. Pod tym względem gra wymaga kilkudziesięciogodzinnego przyzwyczajania.
Klikania tu jest ze wszystkim po prostu miliard, wizualnie wszystko mi się miesza, mam wrażenie że dałoby się taką grę zaprojektować trochę przystępniej.
Jest do tego wyjątkowo rozbudowana i mam problem z ogarnięciem wszystkiego.

Ale sama koncepcja bardzo mi się podoba. Miasto, surowce, pracownicy, przeciwnik który też się rozwija, walki.

Polecicie coś podobnego, ale coś troszkę innego? Dzięki.

#gry #grypc #grykomputerowe #komputery #pytanie #kiciochpyta
  • 13
@betty1234: no to warcraft 3 - masz jeden budynek od ogólnych ulepszeń, reszte ulepszeń masz w budynku w którym rekrutujesz - czyli np w koszarach masz orki i trolle to w koszarach masz odrazu pokazane do nich ulepszenia. Armie masz max po 30 sztuk, więc za dużo ogarniania nie ma. No i ogólnie warcraft 3 mega gierka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@betty1234 Ze starych ale jarych gier to pierwsze Dawn of War z dodatkami, szczególnie z dodatkiem Dark Crusade. Spellforce to też taki klasyczny RTS. Jak lubisz bitwy i zabawę w wojennego stratega to najlepsza będzie seria Total War, a jak lubisz skomplikowane zarządzanie państwem i exela to Crusader Kings 2 albo 3.
@betty1234: z okazji kwarantanny sam włączłyłem AoE 2. Ta gra kiedyś wymiatała i nie wiem dlaczego to wszystko stanowi dla ciebie problem skoro to jest tak proste, nic nie trzeba zapamiętywać i nie wiele myśleć oprócz tego jak walczyć na wyższych poziomach trudności.
Każdy kto choć trochę w tą grę grał to szuka czegoś lepszego, bardziej rozwiniętego i bardziej skomplikowanego.

Spróbuj serię Total war: medieval 2, shogun 2, rome 2
@betty1234: @betty1234: Rise of Nations to taki AOE2, tylko rozciągnięty na więcej epok, a główny upgrade'y są wszystkie w jednym miejscu. Ale trochę to dziwna gra. No i przez więcej epok jeszcze ciężej zapamiętać, jak jaki budynek wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale potem można znuke'ować ciężkozbrojnych rycerzy, więc jest to do wybaczenia.
Z RTS-ów w stylu AOE2 grałem i dobrze wspominam takie tytuły jak Tzar