Wpis z mikrobloga

Od niedawna używam ekspres automatyczny delonghi. Chciałbym kupić filtry do wody i zastanawiam się czy warto iść w zamienniki, jeżeli tak to z jakiej firmy. Niektóre opinie o zamiennikach są takie, że starczają na krócej lub zostawiają biały osad w pojemniku na wodę. Moglibyście podzielić się swoim zdaniem na ten temat? Najlepiej ktoś kto sam używał i oryginalnych i zamienników.

#kawa #ekspresdokawy #delonghi
  • 13
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: tak robił, dlatego kupiłem dzbanek Dafi ale ostatnio coś go nie używam. Zastanawiam się na ile starczy filtr oryginalny delonghi i czy taniej nie jest korzystać z Dafi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fragu: W jakiej części kraju mieszkasz? Ja robię w pewnym sensie eksperyment na swoim sprzęcie i do xsmalla leję kranową bez niczego, obserwując jak sobie radzi. Powiem Ci że rok bez zająknięcia przejechał i pewnie gdzieś koło grudnia przejadę go odkamieniaczem, by sprawdzić czy coś się zebrali.
Na ten moment chodzi jak na początku, więc jeżeli woda nie skrzypi ci przy nalewaniu, nie powinno być problemów ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fragu: Mieszkam na muchoborze, wodę mamy średnią, ale kamienia za dużo w niej nie ma. Możesz używać brity lub kupić wielorazowy z wsadem na kilogramy.
  • Odpowiedz
@Darakan: powiem Ci, że na razie używam oryginalne filtry Delonghi. Niby filtr powinno się zmieniać co ileś tam, ale ja czekam aż mi ekspres zasugeruje wymianę. Odkąd kupiłem ekspres (wrzesień) tylko raz ,,kazał'' mi wymienić filtr. Raz też odkamieniałem go i nie było kamienia. Nie będę zatem kombinował, kupie filtr raz na +- kilka miesięcy, nie zbiednieje od tego :D
  • Odpowiedz