Wpis z mikrobloga

@fenis: obozy koncentracyjne zostały wynalezione przez Brytyjczyków u szczytu kapitalizmu, rozumiem że powinnismy w takim razie zrezygnować z tego systemu?
@johny-kalesonny: jak pisałem niżej autor jest przeciw czytaniu definicji (grożny obozowicz dręczy małego każąc mu poczytać definicję) więc ten wybitnie rakowy obrazek sugeruje nieopieranie się na definicjach. Poza tym były obozy faszystowskie i nazistowskie, więc rozróżnienie jest wskazane.
@johny-kalesonny: któż może wiedzieć. Ja interpretuje to jako odniesienie do dyskusji gdzie np. alt right amerykański był nazywany faszystami po czym odsyłał do definicji faszyzmu (której nie spełniał) - i bezpośrednią walkę z odsyłaniem do definicji kiedy ktoś nazwie kogoś faszystą. Gość na obrazku nie mówi "nazizm to nie jest żaden faszyzm" tylko "to nie jest żaden faszyzm" - nie miałbym problemu gdyby mówił to pierwsze. Ale wiem ilu ludzi nazywa
e np. alt right amerykański był nazywany faszystami po czym odsyłał do definicji faszyzmu (której nie spełniał)


@Usmiech_Niebios: Dlaczego amerykański alt-right nie spełnia definicji faszyzmu?

Więc czemu w komiksie przedstawiona jest jako coś złego?


@Usmiech_Niebios: Ponieważ krytykuje się rozmywanie pojęć. Narodowcy w Polsce dla przykładu nie uznają się za faszystów, mimo, że nimi są. Tak samo alt-rightowcy z USA. Po prostu faszyści aktualnie robią miłe uśmiechy do ludzi oraz "zdjątka
@johny-kalesonny: generalnie ciężar dowodu zawsze spoczywa po stronie zarzucającego, zwłaszcza jeżeli ten ktoś pisze:

"Narodowcy w Polsce dla przykładu nie uznają się za faszystów, mimo, że nimi są. Tak samo alt-rightowcy z USA. "

Więc poczytajmy razem definicję. Dla mnie to faktycznie nie jest żaden faszyzm, ale skoro dla mnie faszyzm =/= nazizm a można pokazywać nazistowskie obozy i pisać że to nie jest faszyzm (a jest co najwyżej jego odmiana
@JAI2L9LAD: socjalizm misku to przede wszystkim ogranicza wolnosc ludzi, chocby coraz wiekszym fiskalizmem. To na pewno przypadek ze obie strony atakujace polske byly socjalistami/komunistami. Socjalizm moze na poczatku byc lagodny ale predzej czy pozniej konczy sie #!$%@? biedoty, o czym niebawem dowiemy sie na przykladzie naszego kraju.
@In_thrust_we_trust: Ogólnie wg wiekszosci definicji i opinii historyków nazizm traktuje się jako ideologie antylewicową i ultraprawicową. Jednak w początkach istnienia NSDAP mocno odwoływali się do haseł socjalizmu, które tylko lekko przerabiali. Nie zmienia to faktu, że Nazizm w ciągu kilkunastu lat istnienia bardziej lgnął do prawicy i konserwatystów.

@JAI2L9LAD:
Co do samego Obrazka autora, to nie widzę problemu. Komunizm jako odłam Socjalizmu czy jakkolwiek go zaliczysz też miał swoje obozy