Wpis z mikrobloga

  • 9
288 + 1 = 289

Tytuł: Self-reg
Autor: Stuart Shanker
Gatunek: Poradnik
ISBN: 9788365087744
Ocena: ★★★★★★★★

#ksiazki #czytajzwykopem
Na wstępie zaznaczę, że nie mam #dzieci tylko #psy i pod tym kątem książka została mi polecona.

Okazało się, że jest to świetny poradnik dla rodziców, psiarzy i dorosłych, którzy chociaż trochę interesują się #psychologia . W przystępny sposób tłumaczy mechanizmy uzależnienia od złego żarcia, gier pełnych wybuchów; opisuje skąd u ludzi biorą się niekontrolowane wybuchy złości, gdzie szukać przyczyn ciągłego braku chęci do czegokolwiek lub nadmiernej pobudliwości w kontaktach międzyludzkich.
Czego mi brakuje - jakichś rozwiązań :D mamy fajnie opisane przykłady z życia wzięte, mechanizmy działania zachowań, ale nie mamy "recepty". Niemniej na pewno zachęca ona do dalszych poszukiwań.

Naprawdę polecam właściwie każdemu, zwłaszcza z tagów #rodzicielstwo i ludziom z nadreaktywnymi psami xD

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
r__k - 288 + 1 = 289

Tytuł: Self-reg
Autor: Stuart Shanker
Gatunek: Poradnik
ISBN: 9...

źródło: comment_1602409400B8dXFcsOOXQmsvX3Vag02q.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@r__k: > mamy fajnie opisane przykłady z życia wzięte, mechanizmy działania zachowań, ale nie mamy "recepty"

Myślę, że jest recepta w postaci 5 kroków omówionych przez autora. Natomiast jeśli chodzi Ci o bardziej szczegółową receptę, to (jak pamiętam, bo dość dawno to czytałem) autor mówi otwarcie, że takiego czegoś nie ma. Na każdego bowiem działa coś trochę innego
  • Odpowiedz
@Szkapa: tak, wiem, ale mimo wszystko przydałoby mi się więcej, zwłaszcza z perspektywy dorosłego - choćby szczegółowo opisane ćwiczenia z nazywania/określania emocji
  • Odpowiedz