Wpis z mikrobloga

@mannoroth:
niska gęstość zaludnienia?
Wskaźnik urbanizacji Szwecji to ponad 80% podczas gdy my ledwo przekraczamy 60%.

Jestesmy prawie 4krotnie wieksza nacja ale nasze stolice sa zamieszkane przez tak same duze grupy ludzi.

Młode spoleczenstwo? Srednia wieku w Szwecji jest o rok wyzsza niz w Polsce xD

Reszta postulatów słuszna i trafna ale zaczal Darek z grubiej rury od niezłych wtop
@PWRXerXes:

czyli 80% z 10,3 mln to więcej niz 60% z 38,4 mln


jakie znaczenie mają liczby bezwzględne?
Przecież chodzi o to jaki procent społeczeństwa ze sobą koegzystuje w dużych jednostkach metropolitalnych i miejskich, bo tak się najłatwiej przenosi wirus. Liczby bezwzględne tutaj są zupełnie z dupy. Tak jakbyś powiedział właśnie że Polska sobie radzi dużo lepiej z pandemią niż Bangladesz bo u nich jest 300k+ przypadków. Gdzie w rzeczywistości u
@PWRXerXes:
nie mogłem już edytować komentarza, muszę wstawić kolejny.

Zgadnij który kraj ma niemalże identyczny wskaźnik os/km2? Tak jest, właśnie BRAZYLIA. Oni sobie radzą wyśmienicie przecież z pandemią jak wszyscy wiemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maciejasty: na jakiek podstawie porownujesz Bangladesz z Polską? Gdzie jest wspólny mianownik? Skoro wykonują 14,5k testów/mln a w Polsce mam 97k/mln? Od razu porownajmy się z Koreą północną gdzie nie ma wirusa¯\_(ツ)_/¯

7 miast w Szwecji przekracza 100k
W Polsce: co najmniej 30 miast przekracza 100k bo taka dluga liste znalazłem, nie chce mi sie dluzej szukać
@PWRXerXes:

7 miast w Szwecji przekracza 100k


a ty znowu liczby bezwzględne ()

skoro w Szwecji wskaźnik urbanizacji wynosi 80% a jest tylko 7 miast ponad 100k to znaczy że Szwedzi żyją w 7 bardzo dużych miastach lub dużej ilości mniejszych miast.

Szybki rzut okiem w statystyki pokazuje że w 3 największych miastach Szwecji skupione jest 20% populacji całego kraju. Policz sobie ten współczynnik dla Polski i
niska gęstość zaludnienia?

Wskaźnik urbanizacji Szwecji to ponad 80% podczas gdy my ledwo przekraczamy 60%.

Jestesmy prawie 4krotnie wieksza nacja ale nasze stolice sa zamieszkane przez tak same duze grupy ludzi.

Młode spoleczenstwo? Srednia wieku w Szwecji jest o rok wyzsza niz w Polsce xD

Reszta postulatów słuszna i trafna ale zaczal Darek z grubiej rury od niezłych wtop


@maciejasty: ale hej, on nie powiedział, że Szwecja spełnia wszystkie te punkty,
@maciejasty: ok, mimo wszystko wskaźnik urbanizacji nie jest drastycznie rozny. W Polsce 40% żyje na wsi a w Szwecji 20%
Z drugiej strony maja tylko 7 miast powyzej 100k a wPolsce ponad 30. To i tak mniej niż w Polsce, wzglednie ofc.
Widze jedno wytłumaczenie - żyją w malych miastach