Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#internet #swiatlowody #swiatlowod #nexera #orange

Mirasy, a tym tygodniu nexera zaczęła rozprowadzać światłowody w mojej miejscowości, może ktoś z was wie jak szybko po zakończeniu ich roboty będzie można już podłączać się z internetem? Z tego co wiem z ich infrastruktury będzie korzystał Orange, może ktoś z was ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?
  • 9
@BooB: Odbiory mogą trochę trwać, podobno po wszystkim strasznie atakuja przedstawiciele handlowi Orange wiec powinienes wiedziec :). U mojego znajomego tez cos kopali czy podwieszali, podobno w grudniu usługi mają działać.
Co do Orange weź pod uwagę, ze nie jesteś na nich skazany, jest jeszcze T-Mobile, UPC, RFC jesli chodzi o zasięg ogolnopolski, w przyszlosci dojdzie Netia/Plus do tego może operator z twojej okolicy podpisał umowę.
@BooB: Hmm to co by tu ci jeszcze dodac, mozesz sie przygotowac na wizyte dwoch ekip po zamowieniu uslugi. Przyjedzie najpierw ktos od podwykonawcy Nexery, dociagna swiatlowod do budynku i dostawia ONT (taki powiedzmy modem swiatlowody), pozniej przyjedzie ktos od drugiego operatora, dopiero podlacza swoj router i usluga bedzie aktywowana. A na czym obecnie lecisz, jakaś niesamowita radiówka albo lte?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: generalne to że będzie nexara robiła światłowody wiedziałem już rok temu, chodzi o to że właśnie buduję dom, przygotowałem się wcześniej i kopiąc przyłącze do kanalizacji zakopałem też peszle żeby przepuścić w niej światłowód do nowego budynku. Teraz się jednak okazuje że prawdopodobnie światłowód będzie szedł po słupach elektrycznych, dlatego zastanawiam się czy najpierw ktoś się do mnie odezwie z nexery, czy dopiero od Orange. Jakby z nexery się ktoś
@BooB: Mhm slabo, sprawdzales czy jestes na liscie? Z tego co wiem jesli chodzi o jakies nowe domy(co dopiero budowane) nie zawsze znajdowaly sie w planach Nexery, poniewaz oni mieli ewidencje budynkow czy plany geodezyjne aktualne na rok przetargu czyli jakos z 2017 roku...
@krzywy_kanister: na liście jest tylko stary dom, nowy jeszcze nie skończony ale praktycznie jest obok, także nawet jeśli będzie po słupie, to odległość taka sama. Dlatego liczę że ktoś z nexery odezwie się do mnie najpierw, ale zaczynam powoli wątpić, bo druga strona miejscowości ma już takie "zwoje" kabla przygotowane właśnie na słupach elektrycznych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@BooB: No wlasnie ja tez tak mam, dom rodzicow jest na ulicy z kilkoma innymi domami. Jedna dom ktory zostal zbudowany najpozniej nie znajdowal sie na liscie adresow ktore maja byc podłączone. Sprobuj sie skontaktowac z kims z monterow, dla Nexery ogarnia to iris i wasko, u ciebie moze jakas inna firma poza Iris.
u mnie w gminie w wielu miejscowosciach wiszą skrzynki juz ponad rok i dalej nie mają możliwosci podlaczenia, sledz na stronie nexery, tam tez wszyscy dostepni operatorzy są pokazani