Wpis z mikrobloga

Rydze z solą na maśle to #nadjedzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mirki, jak lubicie rydze to idźcie w weekend do lasu, nigdy w życiu nie widziałam takiej ilości tych grzybów i nigdy nie zebrałam ich tyle żeby robić z nich przetwory do słoików. Łącznie zebrałam jednego dnia 10 kg (małopolskie), na więcej nie mieliśmy miejsca, zdarzyły się wśród nich także 3 porażone.
Zwykle to rzadki grzyb późno jesienny, drogi rarytas i jak dla mnie nieziemsko smaczny, najlepszy.

#gotujzwykopem #grzyby #arinkaofood
arinkao - Rydze z solą na maśle to #nadjedzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mirki, jak lubicie ryd...

źródło: comment_1602273258jZ0kZcwCO37dbLSeqbcZVN.jpg

Pobierz
  • 20
@KanalKulinarny: W szkole na Kokoszkowie wam powtarzają że to stolica Podhala? Tak sie tu leczy kompleksy, kłamstwami.
To miasto to fenomen, znajduje sie między kosmopolitycznym, ciągle rozwijającym sie Zakopanem a Krakowem a jest jakby z innej epoki.
Jak żyje nie widziałam większej wiochy, ludzie zacofani względem innych o 30 lat, miasto najbardziej zanieczyszczone w kraju, wszyscy palą śmieciami, 7 osób w zeszłym roku zgłosiło sie po kasę do urzędu na zmianę
@KanalKulinarny: To nie jest gospoda tylko bar dla bezdomnych chyba, nigdy nie jadłam tak źle, to samo Kaprysy i reszta kultowych tu miejsc. Ostatnio poszłam zachęcona przez kogoś na lotnisko i zapłaciłam 50 zł za okropne gówno. W Krakowie za 30zł zjem jak królowa, coś pysznego, tu cie otrują i wyrzeźbią z kasy. Taka prawda.
Toskana jeszcze ujdzie ale dupy nie urywa, w dodatku ta atmosfera... kierowniczka chodzi jak żandarm po
@arinkao Rydze Smażone tak jak mówisz, pokrojone w średniej grubości paski, na patelni kropla sosu sojowego, opcjonalnie sosu Worcester.
A potem na grzankę z pelnoziarnistego pieczywa.
Dla estetyki podania na wierzch kilka listków pietruszki i świeżo mielony pieprz kolorowy.
Złoto.