Wpis z mikrobloga

Hurrr miruny zara mnie trafi co.

Szukam se spodni do #bushcraft #survival. Używałem zawsze jakiś z demobilów ale jak już któryś raz w środku lasu mi pękły na dupie to postanowiłem że kupię coś lepszego, tak do 250 zł. I podobają mi się te UTP od Helikona, bo nie są takie szerokie jak standardowe bojówki, a z racji sylwetki swojej wolę węższe spodnie xD
Ale tak czytam opinie na necie i dużo ludzi ma zastrzeżenie do ich jakości (kolor, szwy itp). Prawda to że za dużo kosztują? Jest ktoś w stanie coś polecić w podobnym kroju (zajebiste mają te dwie kieszenie wewnętrzne, teleskop w końcu by było gdzie nosić)? No i żeby wytrzymały cioranie po skałach, błocie, lesie itp.
  • 10
@Bialkowoz ja mam utpki i są spoczko, do tych kieszeni teleskopa nie wsadzisz. Helikon mocno podskoczył z jakością ostatnimi laty, ja jestem zadowolony.
Z tymi skałami bym nie przesadzał, ale typowe użytkowanie leśne powinny wytrzymać bez problemu. Ja w nich czasami chodzę w góry i jest git.
@Bialkowoz: Kup sobie spodnie robocze, monterskie. Szkoda kasy na helikona do lasu. Albo jakieś używki Fjallravena, albo tanie turystyczne spodnie z JULA.

W UTP te kieszenie wewnętrzne mają 5cm głębokości. Są do magazynków od klamki. Dla grubych ludzi to bardzo zbędny gadżet :-D
Równie dobrze teleskop możesz nosić "za paskiem".
ja mam spodnie decathlon trek (nie pamiętam ile) za 169 z opcja odpinania nogawek (bardzo fajne w okresie ciepłym!) i jestem zadowolony. Jakościowo OK, mega wygodne w stosunku do zwykłych spodni, cena niewygórowana.