Wpis z mikrobloga

Badajcie swoje koty pod kątem HCM.

Znamy się od pięciu miesięcy, zaczynamy się przyjaźnić, lubimy razem tropić i polować na owady. Niestety Pani weterynarz dała mu maksymalnie dwa lata życia. Jak przeżyje rok, to będzie dobrze. ; (

Trzy tabletki dziennie do końca życia, które minimalnie wydłużą mu życie.

#!$%@? uczucie.

HCM to straszne #!$%@?, które nie wiadomo skąd się bierze. Dotyczy to wszystkich kotów, głównie tych rasowych.

#pokazkota #koty
PodtekstowaTkanina - Badajcie swoje koty pod kątem HCM.

Znamy się od pięciu miesięcy...

źródło: comment_1602180393mrzh0mvT14l2CfwDUjFRoc.jpg

Pobierz
  • 21
@jablkawmasle: Nie zakończy się. Świadomość tej ogromnej wady jest bardzo mała wśród ludzi, którzy decydują się na zakup kota. Jest zwyczajnie za mało artykułów na ten temat, więc przed decyzją o kupnie możesz czytać o kotach, a po prostu nie natrafisz na artykuł o tym. Ale nie ogarniam dlaczego tak jest. Ja przed kupnem wiedziałem, że jest ryzyko, ale nie wiedziałem, że prawdopodobieństwo jest tak duże. Pani weterynarz mi to uświadomiła.
@swinka_morska: HCM nie ma objaw. Ja dwa miesiące temu przez przypadek się dowiedziałem, że może to mieć. Miałem przyjechać po dwóch miesiącach, czyli dzisiaj i przypuszczenia się potwierdziły. Jego koniec będzie taki, że nagle dostanie zakrzep, albo co gorsza wykończy go woda w płucach. : (
@PodtekstowaTkanina: dzieki za odp (). Jasne, ze 'to loteria', ale eh..bylabym za tym zeby ludzie jednak bardziej o tym wiedzieli, bo wtedy jest szansa ze by nie ryzykowali i wtedy moze hodowle by zamknely interes. Chociaz bez hodowli nie bedzie tych pieknych kitkow, szkoda by bylo, bo rasowe kitki sa turbo piekne.A jeszcze dopytam, bo nie bylo takiego pytania: jak sie dowiedziales? Rozumiem, ze
@jablkawmasle: Przez przypadek się dowiedziałem. Zaraz po zakupie pojechałem do weta na „generalny przegląd”, czy wszystko jest okej. Akurat była Pani weterynarz, która ma kapitalne ucho i po prostu miała podejrzenie tego, więc wysłała nas na specjalne badania. Tam się dowiedziałem, że faktycznie, coś jest nie tak, ale mam się nie martwić, bo dużo małych kotków na początku tak ma, a po czasie to zanika, albo wada się pogarsza i kazała
@PodtekstowaTkanina: dostał atenolol 2 razy dziennie cwierć tabletki. Niby ma mały przerost i wcześnie zdiagnozowany więc wet mówił, że może pożyć nawet do 10 lat ale nie wiem juz sam.. ( ͡° ʖ̯ ͡°) objawy miał takie że 3 razy omdlał po intensywnym bieganiu, nie kontaktowal i po 2 minutach odzyskiwal przytomnosc,