Wpis z mikrobloga

Cześć!
Wykop przeglądam już parę lat, z tym że konto dopiero teraz założyłem, wybaczcie za zielonkę.
Mam pewien problem - mianowicie do ktoś mojego konta e-mail i związanego z nim konta FB dostał dostęp. Bez mojej zgody i wiedzy rzecz jasna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety do poczty dostępu nie odzyskałem (konto bardzo dawno temu zakładane, nie byłem w stanie dostawcy poczty udowocnić, że ja to ja). Do Facebooka odzyskałem dostęp po wysłaniu 2 dokumentów potwierdzających moją tożsamość. Odzyskane konto było zablokowane aż do czasu weryfikacji - poproszono mnie o nr telefonu, moje zdjęcie oraz kolejny dokument potwierdzający, że ja to ja. Wszystko dostarczyłem.
Niestety konto zostało zablokowane bez powodu i bez możliwości odwołania się. Zgłosiłem sprawę do ministerstwa cyfryzacji, ale nie pokładam w nich zbyt wielkich nadzieji.
I tutaj do Was pytanie - czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację? Co w takich okolicznościach można zrobić? Można jakoś na FB wymusić skasowania mojego profilu? Jednak jakby nie patrzeć to gromadzą moje dane i raczej powinni podlegać pod RODO itp.?
Z góry wielkie dzięki za pomoc!

#facebook #rodo #security
  • Odpowiedz