Wpis z mikrobloga

No elo, chwile mnie nie było¯\_(ツ)_/¯.
Ten post to przestroga dla motorsportowych świeżaków takich jak ja- nie bądźcie mądrzejsi od kolegów z większym stażem . 19 września wybrałem się na moje pierwsze zawody Super Sprintu organizowane na drodze publicznej w Jodłowej. Fajna, kręta, niebezpieczna trasa, praktycznie bez marginesu błędu. Byłem strasznie podjarany, że w końcu sprawdzę się na odcinku specjalnym, pierwszy raz pojadę z pilotem i zdobędę nowe doświadczenia poza torem. Z tej okazji nawet kilka dni wcześniej przełożyliśmy z kumplem akumulator do kabiny w celu wyrównania masy między przodem, a tyłem(nie pytajcie czemu( ͡° ͜ʖ ͡°) gra nie warta świeczki ).

Mimo lekkich problemów ze skrzynią głód jazdy i próby odkrycia nieznanego zwyciężył. Niestety jak to często się zdarza los chce ze mną grać w pokera- raz zabiera, raz zabiera ( ͡° ʖ̯ ͡°). W trakcie jazdy do Jodłowej skrzynia odmówiła posłuszeństwa (tak, pojechałem na kołach ). Zaczęła wyć w niebogłosy na piątce i czwórce, więc ostatnie kilometry do Jodłowej dojeżdżaliśmy rozpędzając auto na niższych biegach, wrzucając luz i po prostu się tocząc♂️. Mimo wszystko z uporem maniaka dotarliśmy na miejsce. „Najlepsze” było dopiero przed nami. Na miejscu poszliśmy po numer startowy i ustawiliśmy się w kolejce do badania kontrolnego. Niestety, nie zostaliśmy dopuszczeni na BK* z uwagi na akumulator w kabinie zabezpieczony w nieregulaminowy sposób. Badum tss!( _)
Wnioski?
Czasem same chęci nie wystarczą- jak w załączniku J* mamy wytyczne to trzeba się ich trzymać, sędzia zawodów nie nadstawi za nas karku.
Jeżeli sprzęt nie domaga- nie jedź za wszelką cenę, uzbrój się w cierpliwość i dopnij wszystko co możliwe przed zawodami.
Nawet jeżeli wszystko gra, bierz lawetę! Nigdy nie wiadomo co Ci się przytrafi.

Obecnie clio przebywa u mechanika- nie obiecuję, że coś nagram, bo niestety w tym sporcie nigdy nie wiadomo czy auto będzie gotowe na czas( ). Kończąc ten przydługawy post wspomnę, że na każdych, ale to każdych zawodach coś szło nie tak( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli podoba Wam się ta forma postowania dajcie znać, opiszę inne perypetie #sliwaracing.

Dla tych którzy jeszcze nie widzieli relacji z toru podsyłam link:brum brum
————————
*BK- Każdy samochód zostaje poddany przed startem badaniu kontrolnemu „BK 1”, którego celem jest ustalenie, czy samochód jest zgodny z Regulaminem Ramowym KJS wraz z jego załącznikami oraz przynależności do klasy zadeklarowanej w zgłoszeniu.
*Załącznik "J" do Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA, art. 8): PZM

tag do obserwowania/czarnolistowania: #sliwaracing
Facebook: sliwaracing
YouTube: sliwaracing
Insta:sliwa_racing

#motoryzacja #superoes #wyscigi #fastandfurious #clio #samochody #auta #tuning #samochody #samochodyboners #klasykimotoryzacji #youtube #hobby #carboners #carspotting #car
sliwaracing - No elo, chwile mnie nie było¯\\(ツ)\_/¯. 
Ten post to przestroga dla mo...

źródło: comment_1602147381JpTH9uYrYPlXkBtvp7jyw8.jpg

Pobierz
  • 3