Wpis z mikrobloga

#covidroulette Mamy 4280 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus

Akcja zdobyła niebywale duże zainteresowanie. Dostałem ponad 500 komentarzy. Wiem, że przy takiej liczbie obecna punktacja jest nieadekwatna, ale już pracuję nad nowym sposobem tak, żeby każdy był zadowolony. Zostanie on wdrożony od nowego tygodnia, a teraz musimy przeboleć na starym.

Mam tylko nadzieję, że nikogo dzisiaj nie pominąłem.

Dzisiejsza punktacja:
10 pkt - @Rycu (4250 [o 30 przypadków za mało])
8 pkt - @pan_kleks8 (4321 [o 41 przypadków za dużo])
5 pkt - @Abomination (4120 [o 160 przypadków za mało])
3 pkt - @Jurigag (4096 [o 184 przypadki za mało])

Ranking tygodnia:
18 pkt - @rookiee (pon. -5, śr. -49)
10 pkt - @Koosalagoopagoop (pon. -5)
10 pkt - @marek2092 (wt. +2)
10 pkt - @iamthewalrus (wt. -2)
10 pkt - @kowalkowskij (śr. -2)
10 pkt - @Rycu (czw. -30)
8 pkt - @bmj14741 (pon. +11)
8 pkt - @konskie-dymanko (wt. -5)
8 pkt - @pan_kleks8 (czw. +41)
5 pkt - @Gargris (pon. +14)
5 pkt - @esemellieu (wt. +9)
5 pkt - @kaligula5 (śr. +97)
5 pkt - @Abomination (czw. -160)
3 pkt - @jmuhha (pon. -19)
3 pkt - @3nz0 (pon. -19)
3 pkt - @Lorenzo_von_Matterhorn (wt. -11)
3 pkt - @pawelo512 (śr. -112)
3 pkt - @Jurigag (czw. -184)

Zasady zabawy:
1. Podajemy w komentarzu swój typ na liczbę nowych zakażeń na dzień następny w Polsce.
2. Każdy użytkownik może podać tylko jeden typ dziennie.
3. Typować można najpóźniej godzinę przed ogłoszeniem przypadków przez Ministerstwo, czyli do 9:30 danego dnia.
4. Każdego dnia będą przyznawane punkty: 14 pkt - idealny typ tzw. JACKPOT, 10 pkt - typ najbliższy w stosunku do liczby podanej przez MZ, 8 pkt - drugie miejsce, 5 pkt - 3 miejsce, 3 pkt - 4 miejsce. W przypadku gdy dwóch lub więcej uczestników wytypuje tę samą liczbę przypadków, wówczas punkty są przyznawane każdemu z nich.
5. W przypadku, gdy MZ się pomyli i sprostuje wynik, błędnie policzona punktacja zostanie anulowana, a poprawka opublikowana w dniu następnym #covidroulette. To samo dotyczy ewentualnych, moich pomyłek przy przyznawaniu punktów.
6. Nagrodą w zabawie jest tytuł Wykopowego Epidemiologa Tygodnia. Wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę. W przypadku, gdy na podstawie punktów nie uda się rozstrzygnąć kto otrzymuje ten zaszczytny tytuł to otrzymuje go uczestnik, który najmniej mylił się w swoich typach.

#glupiewykopowezabawy #koronawirus
b.....s - #covidroulette Mamy 4280 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koro...

źródło: comment_1602146251WnyQPrcVheGgdTxfnRblAf.jpg

Pobierz
  • 766