Wpis z mikrobloga

Chiny w formie i jak zwykle cenzura mocno.
Podczas dzisiejszej debaty, transmitowanej tez w chinskiej telewizji, gdy tylko Pence mowil o Chinach, sygnal zostal wylaczony. Oczywiscie do momentu gdy zaczela mowic Harris

https://twitter.com/nvanderklippe/status/1314020892742090753

#usa #chiny #trump #pence #biden #harris
baidu - Chiny w formie i jak zwykle cenzura mocno.
Podczas dzisiejszej debaty, trans...

źródło: comment_1602126338AWznLLv6AMIlL0zAlHC92H.jpg

Pobierz
  • 21
@baidu: I siedzi taki Chińczyk przed tv i tak już przywykł, że uważa to za normalne. Mnie niedawno strasznie rozsierdzili Chińczycy na Statui Wolności, którzy w koszulkach ze swoją komunistyczną symboliką narodową oraz z czerwonymi sztandarami zrobili sobie show pokazując wszystkim znak wiktorii i tak naprawdę nie wiedziałem czy się zgrywają czy mają tak wyprane mózgi. Przy czym ich mimika, krzyki i śmiechy tak różne od naszego nie pozwalały mi przeczytać
Ewidentnie potwierdzają raport wywiadu US, wg którego Chiny chcą, żeby wygrał Biden (a ruskie wolą Trumpa)


@non_compos_mentis: troche to dziwne bo Trump jest jednak zdecydowanie mocno anty rosyjski (i podczas poprzedniej kampani czyli Hillary vs Trump sluzby rosyjskie byly po stronie tej pierewszej).
Masz gdzies wiecej informacji o tym raporcie wywiadu USA?
@non_compos_mentis tu nie ma preferencji, są sentymenty. Hilary Clinton to żona Billa, byłego prezydenta, który podczas swojej kadencji miał bardzo agresywną antyrosyjską politykę. Rosja nie ma wpływu kto jak zagłosuje tak samo Chiny. Jedynie może zastosować active measures (активные мероприятия) w celu destabilizacji, co im udowodniła komisja Muelller'a.
@baidu ważne jest żeby Biden jako prezydent nie prowadził dalej bezsensownej wojny gospodarczo-celnej. Izolacja Chińskiej Republiki Ludowej doprowadziła np pośrednio do rewolucji kulturalnej. Współpraca ze Stanami umożliwiła rozwój gospodarczy. To już trochę za późno na wycofywanie przedsiębiorstw offshore, outsourcingujacych, fabryk etc. Kolejna izolacja Chin prowadzi do reaktywacji sojuszu na linii Moskwa - Pekin.
@Kapitalis czerpie z tego pewnie korzyści majątkowe czy niemajątkowe. Nie siałby tej propagandy to nie prowadziłby pewnie tego kanału na YouTube...a co do tego co pisałeś podobnie jest w prowincji Xinjiang (Sinciang) - Ujgurowie, muzułmanie i inni. Odrębną kwestią jest to, że tak jak np za Gierka w czasach PRL też nie moglibyśmy rozmawiać swobodnie o wadach i zaletach ustroju tak samo jest i tam...
@SpaghettiSupernova bardziej groźni są ludzie pokroju pozdro z KRLD. Skoro takie artykuły pojawiają się w prasie https://www.rp.pl/Koronawirus-2019-nCoV/200319216-Ambasador-Chin-Test-globalnego-systemu.html to czemu osoba, która tam mieszka nie może pokazać życia na miejscu na YT, nawet jeśli jest przesiąknięta miejscową propagandą. Jeśli komuś aż tak się ta propaganda podoba to może przecież do niego dołączyć na miejscu, a w naszym kraju te poglądy łatwo wypłyną na światło dzienne. Jest też sporo innych propagandowych kanałów na YT
@leobonheart: To raczej oczywiste, że ambasador będzie uprawiał propagandę na rzecz swojego kraju. A to, że Rzeczpospolita opublikowała tego typu artykuł jest bardzo #!$%@?. Natomiast ci wszyscy vlogerzy wykorzystujący 财富密码 jak na przykład 火锅大王 czy jacyś różni polscy (nie znam, bo nie oglądam) czerpią profity z tego, że kręcą propagandę dla rządu chińskiego poprzez zakłamywanie faktów na różne niewygodne tematy, usprawiedliwianie łamania praw człowieka czy obrzucanie drugiej strony. Według mnie to
Matiwoj jest spoko wg mnie, jak tam mieszka to raczej nie ma opcji żeby wystąpił przeciwko ChRL

@leobonheart to raczej nie o mnie chodzi. Ja to bardziej coś napiszę na #matiwojwchinach niż filmy.

Ale ja propagandy pro (wiadomo jakiej) na pewno uprawiać nie będę. Dlatego też zrezygnowałem z kilku opcji łatwego zarobku, które byłyby niezgodne z moimi poglądami.
@matiwoj11 Jadąc do jakiegoś kraju trzeba szanować kulturę jakąkolwiek by nie była wg mnie. Jadąc do Rijadu nie będziemy palić Koranu, jadąc do Pekinu nie będziemy palić symboli chińskiego komunizmu. Przecież nie będziesz tam dzielić i rządzić albo np sprzedawać opium //pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@leobonheart tak, ale szanowanie kultury/cenzury danego kraju też nie musi oznaczać propagandy. Jest tutaj mnóstwo problemów, o których się nie mówi głośno. Do tego na świecie jest uprawiana propaganda antychińska, a tutaj od dłuższego czasu propaganda antyamerykańska (a w zasadzie anty cały świat).
Prawda jak zwykle jest po środku.