Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polsce grozi wielki głód piszę z perspektywy młodego w***wionego rolnika
Post dotyczy jak najbardziej nieruchomości

- nadprodukcja żywności jest chwilowa w razie "W" wszystkie kraje myślą o własnej dupie. 39' to tylko jeden z wielu przykładów

- rząd dba o bezkarność kasty fliperów spekulantów nieruchomości deweloperów i cwaniaków od fotowoltaniki robiących nieużytki na najlepszych gruntach zamiast na prawdziwych nieużytkach typu teren zalewowy

- ceny gruntów dla młodego rolnika są ponad szklanym sufitem. Boomerzy dostawali za darmo. Teraz cwaniakują kup po "70/100 tys za ha".

- dochodzi do absurdów typu działka zawsze rolna i pod uprawy nagle od roku ma podział na 50 działaczek i mimo że wokół tylko pola już czeka na cwaniaka dewelopera "dojazd jedyne 100km do Poznania"

- rolasy (ci co zawsze byli tanimi cwaniakami) mają od lat zgodę odgórną na uprawy ziemi bezobjawowe "ja tu panie uprawiam naturalne chwasty". Setki a na pewno miliony hektarów NIE SĄ NIGDY UPRAWIANE. Ale jak ktoś chce uprawiać nie ma szans bo cwaniak złodziej zajął wszystko.
Jedno zdanie prawa zrzuci cwaniaków z rowerka "ZIEMIA ROLNA TYLKO DLA UPRAWIAJĄCYCH" . Kontrole co 3 msc, wykryty wał to kary po 25 000 i natychmiastowe przejście ziemi do zasobów skarbu państwa.


- młodzi rolnicy co chcą naprawdę uprawiać ziemię jak ja i koledzy opuszczają kraj. Spora część robi to absolutnie na zawsze.
Czechy, Portugalia, Austria , Anglia, Holandia, wżenią się albo po prostu asymilują. Tak część ludzi nie chce być programistami 15k czy robić u januszy biznesu za miskę ryżu i widzieć co miesiąc"15 małych nowych podatków wiecie kogo". Ale potrzebują się realizować czekać nie będą i tak Polska traci ludzi.

- nie ukrywam że jestem rozgoryczmy. Kredyt by łaskawie móc UPRAWIAĆ ŻYWNOŚĆ NIEZBĘDNĄ DO ŻYCIA LUDZI oznacza że obecny świat jest patologicznie chory.

A protesty "rolników" od norek opowiem na przykładzie mojej wioski
Rolnicy nie są jedną społecznością. Kit futerkowców. Nikt nie będzie ginął za holenderskie korporacje futrzarskie.
Opinie u rolników mają beznadziejną. Mieli w dupie zwykłych prawdziwych rolników a teraz jak im dupa się pali
to zaraz "bracia". Niech giną.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #protest #rolnictwo #polska #kredyt
  • 8
Jedno zdanie prawa zrzuci cwaniaków z rowerka "ZIEMIA ROLNA TYLKO DLA UPRAWIAJĄCYCH" . Kontrole co 3 msc, wykryty wał to kary po 25 000 i natychmiastowe przejście ziemi do zasobów skarbu państwa.


@mlodyrolnik26: lekka przesada ale zabranie wszelkich przywilejów wynikających z rzekomego uprawiania ziemii na 10 lat plus zwrot wszystkich dotacji za oststni rok.
A protesty "rolników" od norek opowiem na przykładzie mojej wioski
Rolnicy nie są jedną społecznością. Kit futerkowców. Nikt nie będzie ginął za holenderskie korporacje futrzarskie.
Opinie u rolników mają beznadziejną. Mieli w dupie zwykłych prawdziwych rolników a teraz jak im dupa się pali
to zaraz "bracia". Niech giną.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #protest #rolnictwo #polska #kredyt

Bo Polacy tacy są. Mówią, że w chwilach zagrożenia, jakies wojny tak wspaniale się łączymy itp. brednie, a
@mlodyrolnik26: z tym ostatnim argumentem się zgodzę ale nie z resztą. Za darmo nic nie dostaniesz lepiej co mają ci co dostali po ojcu jak kupował hektar za 40 tysięcy. Ziemia to jest dobra inwestycja i dlatego te kontrolę bo zachód polski jest wykupiony przez zachodnie gospodarstwa i deweloperów. Rolnictwo to nie tylko ziemia i nowe fendy. Jak wszędzie trzeba myśleć i kombinować bo wypadniesz z obiegu a nie bo bi
@mlodyrolnik26: @Lepekpl: @siodemkaxx: Gdy nie było UE to ziemi nikt nie chciał i na wsi nikt nie chciał zostać. Dlatego była po 1000 zł, a nawet po symboliczne 100 zł. I Ci odważni nakupi

Po drugie dopłaty nie do uprawy a do produkcji. Produkujesz tzn sprzedajesz i do tej sprzedanej ilości masz dopłatę

Ziemia nie będzie tania, kiedyś na jakiś spotkaniu wszyscy sarkali że ziemia droga i nie stać
@r4do5 prawo "ziemia tylko dla uprawiających" działa w Danii nawet na Białorusi. Podobno było tak też w Polsce.
To jest patologia na której się wszyscy Polacy gorzko przejadą. Wiele lat za granicą spędziłem i widzę ile tam jest żywności produkowanej na eksport.

@Lepekpl "Za darmo nic nie dostaniesz" za dom dałem 60 tys do remontu sporo władowałem w remont panele pompę ciepła. Niecałe 3 lata temu mogłem nabyć kilka ha . Teraz