Wpis z mikrobloga

@kamikazee: Synology - lepszy soft, QNAP - z reguły lepsze bebechy, porównując z tą samą półką cenową co Synology. Wszystko zależy od potrzeb, jeżeli na urządzeniu poza standardowym magazynowaniem danych mają śmigać różne aplikacje to skłaniałbym się raczej ku Synology.
  • Odpowiedz
@kamikazee: Zdecydowanie Synology, jak chcesz torrent pobierać to jest tu Download Station które na to pozwoli.

Miałem do czynienia z wieloma NASami i zdecydowanie Synology są bardziej przyjazne i mniej uciążliwe :) w szczególności w niższej półce cenowej. Jak nie zamierasz robić wirtualizacji ani bawić się w Dockery to do pobierania P2P nawer DS220j będzie ok
  • Odpowiedz
@kamikazee: @Blood: Mam Qnapa jak i Synology. Serio nie widze tej roznicy w sofcie o ktorej to kazdy przy porownaniach pisze. Kiedys moze tak bylo. Teraz raczej obydwa rozwiazania oferuja to samo. W obydwu przypadkach masz fajny interfejs i obydwa urzadzenia robia to co maja robic. Z osobistego doswidczenia chyba bardziej niezawodny jest Qnap. Synology mialo kilka momentow gdzie dalo ciala. Ja bym poszedl w kierunku Qnapa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@maciejkaczkowski: no panie, nie porównuj tego do normalnego nasa xD sam mam rpi4b i dysk ale jednak jeśli chodzi o funkcje i szybkość działania Synology duzo lepsze, mnie zmusiła do rpi po prostu bieda xD
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: Bierz nowszy. Lepszy procesor, szybsze pamięci, 2x gigabit ethernet. Jedyne co ma 218+ to zewnętrzny port eSATA. Wydaje mi się, że starsze NAS-y trzymają cenę z uwagi na high availability (szczególnie droższe modele). Ze względu na kompatybilność sprzętową, oprogramowania, aplikacji zaleca się stosowanie tych samych modeli urządzeń, dlatego cały czas jest na nie zapotrzebowanie.
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: Oczywiście przy tego typu urządzeniach płaci się głównie za soft, który trzeba wspierać, aktualizować, zapewniać kompatybilność, a to kosztuje. Krótko pisząc, cały hardware, to tylko opakowanie :)
  • Odpowiedz
@kyaroru: Hmm, możliwości jest bardzo wiele. Można robić sobie jakieś custom buildy lub wykorzystać np. intel nuc, terminale della itp. Listę kompatybilności i projekty znajdziesz sobie na forach, w zależności od tego z czego będziesz chciał skorzystać. Przykładowo:
https://xpenology.org/
https://www.openmediavault.org/
https://www.freenas.org/
Ktoś tam wcześniej wspomniał o rpi, ale ja bym sugerował architekturę x86. Można się pobawić jeżeli chodzi o zastosowania domowe, ale trzeba mieć na pewno podstawową wiedzę jeżeli chodzi o
  • Odpowiedz
@Blood: Znaczy ja sobie umiem postawić sambę i parę innych pierdół które potrzebuję, linuksy/BSD molestuję prywatnie i zawodowo od chyba 1998, głównie chodziło mi o coś o małym poborze mocy i niewielkiej obudowie do której można wsadzić kilka dysków bez druciarstwa - od dłuższego czasu rolę NASa pełni u mnie stary serwer Della na przemian ze zdezelowanym laptopem, ale oba rozwiązania mają swoje problemy;)
  • Odpowiedz
@kyaroru: Jeżeli tam ma być kilka dysków i bez druciarstwa, to trzeba by złożyć coś w obudowie mini-itx. Tutaj masz np. rekomendowane konfiguracje pod xpenology:
https://xpenology.org/recommended-hardware/
Nie wiem tylko czy to ma sens, wyjdzie pewnie niewiele taniej niż gotowe rozwiązanie i pobór prądu większy. Oczywiście bebechy będą wydajniejsze, ale jeszcze będziesz się bawił z softem. Kwestia co komu potrzebne. Jeżeli przykładowo chciałbyś na tym stawiać wirtualne maszyny i mieć odpalone aplikacje
  • Odpowiedz