Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z Macbookiem Pro 13 2015. Otóż strasznie mi się nagrzewa przy oglądaniu Youtube, na początku go przeczyściłem i wymieniłem pastę. Niestety to nic nie dało, potem się skapnąłem, że przecież wentylatora nigdy nie słychać. Więc zostawiłem pokrywę otwartą i przy włączaniu laptopa, wentylator nie chodził w ogóle. Po odpaleniu i zalogowaniu do Maca, ruszył i pochodził kilka sekund i się zatrzymał. Odpaliłem przeglądarkę i losowy filmik. Procesor i jego okolice zaczęły się strasznie nagrzewać, a wentylator stał w miejscu. Wiecie może co mam w tym momencie zrobić? Lepiej oddać do serwisu, czy samemu wymienić ten wentylator na nowy? I czy to w tym tkwi problem? Bo teoretycznie przez kilka sekund się kręcił więc coś tam działa. Proszę o pomoc.
#laptopy #macbook #macos #apple #elektronika #pcmasterrace #mac #ios #komputery
  • 6
@adam-walinski: ściągnij sobie macs fan control będziesz mial podglad na wszystkie temperatury plus na szybkość z jaka działa wentylator. Jest tez opcja zmiany progów włączenia i wymuszenie pracy wentylatora na pełnych obrotach. Może to problem z jakimś czujnikiem.
@adam-walinski: zainstaluj sobie Macs Fan Control, włącz manualnie wiatrak. Jak nie ruszy, to serwis. A w macach generalnie jest #!$%@? ustawiona krzywa. Jest cicho i przyjemnie, do momentu jak procesor nie uzyska 90*. Wtedy dopiero jest pełna moc, zamiast od 70* zacząć dmuchać na 3-4k. Magic ( ͡° ͜ʖ ͡°)