Wpis z mikrobloga

Change my mind: negowanie używania maseczek spowodowany jest brakiem empatii związanej z dbaniem o bezpieczeństwo innych osób, ponieważ maseczka ma chronić innych przed zarażeniem, a nie użytkownika.
"Po co mam nosić maseczkę, skoro mnie to nie chroni przed zarażeniem".

#koronawirus #maseczki #szury
  • 94
  • Odpowiedz
@SweterWPaski: od razu odpowiem - tak, jestem psychopata i los innych ludzi mnie srednio interesuje.

Maski sa elementem teatru bezpieczenstwa, nie ma zadnych podstaw aby sadzic, ze w jakikolwiek sposob moga one pomoc (brak badan naukowych) tak samo jak nie ma podstaw aby sadzic, ze osoby bezobjawowe moga rozsiewac wirusa. Nawet WHO przyznaje w raportach, ze maski bawelnianie/chirurgiczne przed wirusem nie chronia ale pokazuja, ze jest pandemia przez co bardziej sie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Wandsbeker: jak będziesz miał jakąś opera je to powiedz żeby czasem zespół operujacy/asystujący nie zakładał maseczek, bo to tylko teatr.

Ale jak jedniesz na sepsę to przynajmniej jednego szura będzie mniej
  • Odpowiedz
@SweterWPaski: Jak sie zna literature i wie, ze to pic na wode, to tylko kobieta jest w stanie usprawiedliwic tego typu praktyki dla dobra "ogolu". Bo to wlasnie rola kobiety w spoleczenstwie, zeby wygladzac zatargi i spajac grupe. Zero wlasnej mysli, zero inwencji. Slepe posluszenstwo i wiara w zbawczedoniesienia z internetu.
  • Odpowiedz
@sphinxxx: @Jahcob: @SweterWPaski: lekarze na sali operacyjnen =/= ludzie w sklepie.

Chirurdzy nosza na sali operacyjnej maski w celu ochrony operowanego (aby do wnetrznosci nie dostaly sie wydzieliny lekarza) oraz w celu ochrony wlasnej twarzy, ale uwaga - nie przed wirusami a przed wydzielinami pacjenta (glownie chodzi o krew).

Chodzicie w kasku caly czas bo wam moze cos na glowe spasc? Nie? No a budowlancy chodza!
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: Sobie poszukaj w google. Nie będę każdemu szurowi nie wierzącemu w działanie masek wysyłał tych samych linków do badań. Ja czytałem i nikogo o linki nie prosiłem. Nie wierzysz mi? Twoja sprawa. Za ciebie robić roboty nie będę.
  • Odpowiedz
Chirurdzy nosza na sali operacyjnej maski w celu ochrony operowanego (aby do wnetrznosci nie dostaly sie wydzieliny lekarza) oraz w celu ochrony wlasnej twarzy, ale uwaga - nie przed wirusami a przed wydzielinami pacjenta (glownie chodzi o krew).


@Wandsbeker: no i o to też chodzi w maseczkach w miejscach publicznych: o ograniczanie rozprzestrzeniania własnych wydzielin, które mogą być nośnikami wirusa, czyli np kichania, kaszlenia, plucia śliną itd.
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: Niezły argument z kaskiem na budowie. Taki idiotyczny, że aż żal. Tak, zakładamy kaski na budowie. Zakładamy maski bo mamy pandemię. Taka analogia, może załapiesz.
  • Odpowiedz