Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Powoli zastanawiam się nad wymianą samochodu daily, tak bardzo powoli że planuje to zrobić za dwa lata, ale do brzegu...
Coś mi odbiło i od pół roku myślę o Mustangu V :D
Wiem wiem, passat wśród "sportowych" fur, ale ja mam to w dupie jak mawia uszatek #pdk :) Marzenia trzeba spełniać :)

Czy są jacyś użytkownicy konika? Jakie realne są koszta utrzymania? Jaki silnik? W jakim budżecie szukać?
Trochę boję się zmiany samochodu daily z dość przestronnego powolnego kombi na realnie dwuosobową mocną furę z napędem na tył, ale walić xD

Z tego co ogarnąłem najlepiej wziąć 3.7 V6, bo mocy wystarczająco a i podtlenek biedy można założyć. Planuję raczej sprowadzić z USA i przerobić, ale może i w Polszy kupię.

Dzięki za rady i proszę o udzielnie się przede wszystkim użytkowników tych pojazdów :)

#motoryzacja #ford #mustang
  • 13
@Gandezz: bierz odrazu v8. Gazuje sie lajtowo, lepiej brzmi a w ubezpieczeniu nie ma roznicy wszystko od 2.8l w gore jest liczone tak samo. Wcale duzo wiecej ci nie spali bo ma duzy moment obrotowy od niskich obrotow i jezdzac spokojnie wcale nie bedzie pic wiele wiecej niz v6. Juz od v6 wolalbym 2.3t bo ma wiecej mocy i wiecej momentu i to przy nizszych obrotach.
@Gandezz: przykro mi ale z doswiadczenia Ci nie powiem, jako taxi driver jestem skazany na nudne rozsadne samochody. Za jakis czas planuje sie pobawic w offroad a ze z kumplem na pol kupujemy fure to moze wtedy sie uda zaliczyc jeepa z v8 :)
cisne Cie na V8 bo marzenia sa po to zeby je spelniac a skoro i tak chcesz mustanga to na prawde nie ma sensu sie szczypac dla
Wiem wiem, passat wśród "sportowych" fur,


@Gandezz: tak mówią tylko użytkownicy fabii których nawet na paska nie stać xD

Z tego co ogarnąłem najlepiej wziąć 3.7 V6, bo mocy wystarczająco a i podtlenek biedy można założyć


pamiętaj że wyższa akcyza jest od pojemności silnika 2.0 i to jest jedyny próg. Albo ponizej albo powyżej. Więc za tego v8 zapłacisz pewnie z grubsza tyle samo

Spalanie też nie będzie jakoś wybitnie niższe.
@Gandezz : wiec tak, zrobiłem juz moim 10 tysiecy km wiec cos tam moge powiedziec. Spalanie 10-18 , 10 jak go kupiłem i jechałem na wytartych zimówkach z pod Łodzi, 18 to jak naprawde miałem ochote byc z kazdych swiateł pierwszy, normalnie to tak 13 spali. Niby tylko 320 koni, ale krotkie przelozenie mostu 3,73 i szpera powoduje ze trzeba miec do niego respekt. Dobre opony to podstawa, sam uzywam Rainsportów5. Oczywiscie