Wpis z mikrobloga

@asdasdce2w: mało tego, wg prawa mam 30 dni na rejestrację auta, a termin rejestracji mam za 58 dni.
Ogólnie chodzi o to, że w tym chlewie z dykty zwanym p0lską, biurokracja ma takie dziury, że #!$%@? robaki spekulanci rezerwują setki terminów rejestracji, które nigdy nie są wykorzystywane, tylko po to, żeby jak najbardziej oddalić je w czasie, aby później móc je sprzedawać. Właśnie rozmawiałem z jednym takim spekulantem, który tym
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: Przyjdź tam kiedy otwierają urząd, ze wszystkimi papierami potrzebnymi do rejestracji i wypełnionym wnioskiem. Postoisz w kolejce, może Ci zarejestrują od tak. Według prawa masz pół roku na rejestracje/przerejestrowanie samochodu, chyba, że powrócili do modelu sprzed pandemii ale nic mi o tym nie wiadomo.
  • Odpowiedz
Menefe: na przerejestrowanie mam 180 dni, na zarejestrowanie noweg ...: te terminy chyba nie dotyczą pojazdu nigdy nie rejestrowanego tzw "nówki". Te 30 dni dotyczyly pojazdu sprowadzonego z zagranicy ale teraz to chyba i tak to jest 180 czy na krajowy czy z zagranicy
  • Odpowiedz
A auto z konfiguratora, a nie z placu da się wziąć z salonu zarejestrowane?


@StukilowaRurzowa: Oczywiście, że nie. Po nowym roku wchodzi nowelizacja ustawy i wtedy salon będzie mógł rejestrować auto na klienta.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: Chodzi o rejestrację na siebie. Dzięki temu auto ma jakiekolwiek blachy i można nim jeździć ten miesiąc czy dwa czekając na termin. Masz auto zarejestrowane na salon, fakturę i jeździsz. Bez blach nowe auto jest bezużyteczne
  • Odpowiedz