Wpis z mikrobloga

@seicel: @Gaku745:
No, ale dobra. To bajecznie proste. Wystarczy się zastanowić na tym kto jest obywatelem. Jeśli przyjmiemy, że każdy urodzony w danym państwie to słabo z możliwością zarabiania na siebie jak się ma 3 dni, 3 lata, czy nawet 30 lat jeśli jesteś upośledzony ruchowo itp. Natomiast jeśli przyjmiemy - jak w Rzymie początków ery jeśli dobrze pamiętam - obywatela, jako mężczyznę, głowę rodziny, właściciela ziemi i
  • Odpowiedz
@DeadIy: Aaa, w taki sposób to obeszłeś. No ma to sens, chociaż jest to trochę mocno niesprawiedliwe i wprowadzasz w ten sposób powrót do jakiegoś antycznego proto-feudalizmu xD
  • Odpowiedz
obeszłeś


@Gaku745: Obszedłem. Nie wiem czy antyczny znaczy zły. No i ja nic nie wprowadzam, ja tylko mówię jakie warunki trzeba spełnić by twierdzenie było prawdziwe.

przecież to fikołek niezły. To tak, jak naziści mówiący, że ludziom nic się nie dzieje w Auschwitz, bo przecież żydy to nie ludzie
  • Odpowiedz
Podejrzewam, że ,,nieobywatele" mieliby dużo lepiej w takim społeczeństwie, bo nie ciążyłby na nich obowiązki obywateli.


@DeadIy: xDDDD

Tak, a niewolnicy mieli dużo lepiej w społeczeństwie, w końcu nie ciążyły na nich obowiązki ludzi wolnych!
  • Odpowiedz
@Gaku745: Ja pierniczę - iksdedowcy w pełnej krasie. Odpowiem w tym samym, mądrym tonie. Więźniowie stalinizmu mieli lepiej, bo mieli dużo obowiązków. Weź pomyśl co piszesz.
  • Odpowiedz